Reklama

Reklama

Beata Kozidrak bohaterką filmu! Czy zagra w nim główną rolę?

Po premierze sztuki "Być jak Beata" w Teatrze Współczesnym w Szczecinie przyszedł czas na kolejne nowości i zaskoczenia w kontekście Beaty Kozidrak. Na temat wokalistki powstanie tym razem musical. Scenariusz jest już gotowy.

W 2018 roku zespół Bajm obchodził 40-lecie swojego istnienia. To spory kawałek historii i pokaźny dorobek, który ma na swoim koncie wokalistka Beata Kozidrak i jej muzyczni kompani. Na temat gwiazdy, o której powstała już sztuka teatralna, zostanie nakręcony teraz film. W jednym z najnowszych wywiadów artystka zdradziła, że jego scenariusz jest już gotowy. Produkcja ma się skupiać nie tylko na jaj karierze i twórczości, ale również na życiu prywatnym.

"Jest już gotowy scenariusz musicalu, który napisał genialny reżyser Piotr Domalewski, twórca znanego filmu 'Cicha noc'. Jesteśmy po pierwszych rozmowach" - powiedziała Beata Kozidrak w "Fakcie". Nie znamy więcej szczegółów tego przedsięwzięcia.

Reklama

Czy artystka zagra w nim jedną z głównych ról? "Jestem otwarta na propozycje i nie ukrywam, że taki pomysł bardzo mi się podoba" - stwierdziła wokalistka.

Przypomnijmy, że 2 lutego w Teatrze Współczesnym w Szczecinie odbyła się premiera sztuki "Być jak Beata". Spektakl inspirowany był karierą Beaty Kozidrak. Wyreżyserowała go Magda Miklasz. Za scenariusz odpowiadali Piotr Domalewski i Żelisław Żelisławski.

"Spektakl muzyczny złożony z piosenek jednej z najbardziej charyzmatycznych wokalistek naszych czasów, Beaty Kozidrak, o której twórczości Dorota Masłowska pisze tak: 'Te piosenki można kochać albo odrzucać, ale one jasno pokazują, że w całym swoim gwiazdorstwie Beata Kozidrak nie była figurantką, firmującą piękną twarzą i silnym głosem wytwory producentów - wyjadaczy. Była oryginalną, wrażliwą, rezonującą z rzeczywistością artystką, dającą ekspresję swojemu istnieniu i czasom, w których żyła'" - informowano na stronie Teatru Współczesnego w Szczecinie.

Grupa Bajm powstała w 1978 roku w Lublinie, nazwę tworząc z pierwszych liter imion założycieli - wokalistki Beaty Kozidrak, wokalistów Andrzeja PietrasaJarosława Kozidraka (brat Beaty) oraz gitarzysty Marka Winiarskiego. Andrzej Pietras opuścił zespół w 1988 r., by skupić się na roli menedżera i producenta, prywatnie przez lata pozostając mężem Beaty Kozidrak.


INTERIA.PL/Fakt
Dowiedz się więcej na temat: Beata Kozidrak | Piotr Domalewski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje