Reklama

Reklama

Bartek Wąsik gra Radiohead. Płyta "Daydreamer" już 4 listopada!

Bartek Wąsik zapowiada nowy album. Pianista wykonał na nim utworu zespołu Radiohead.

Bartek Wąsik zapowiada nowy album. Pianista wykonał na nim utworu zespołu Radiohead.
Bartek Wąsik zapowiada album "Daydreaming" /materiały promocyjne

Bartek Wąsik to pianista, kompozytor i aranżer, laureat wielu krajowych i międzynarodowych konkursów, nagrody fonograficznej Fryderyk oraz Paszportu "Polityki" 2014. Jest współzałożycielem i członkiem Lutosławski Piano Duo oraz kwartetu Kwadrofonik. Występował w Europie, Azji i obu Amerykach. Współpracował też z m.in. Ralphem Kaminskim.

Bartek Wąsik z autorskim cyklem koncertów Pianokrąg

Reklama

Bartek Wąsik gra Radiohead. Płyta "Daydreaming" już 4 listopada!

"Daydreamer" ukaże się 4 listopada nakładem wytwórni Mystic Production. To 12 oryginalnych aranżacji piosenek zespołu Radiohead na fortepian solo, które razem tworzą fresk pełen znaczeń i barw. To bardzo osobista muzyczna wypowiedź Bartka Wąsika, jednego z czołowych polskich pianistów, kompozytora i aranżera, artysty przekraczającego w swoich działaniach granice dźwięku. Z miłości do piosenek Radiohead muzyk stworzył ich zaskakujące wersje. Jak wyznaje, utwory angielskiej grupy przez lata towarzyszyły mu w ważnych życiowych sytuacjach. 

"Są żyzną glebą, z której czerpie moja własna wrażliwość" - podkreśla - "Wprowadzają mnie w lekką wibrację, nie dają spokoju. Otwierają świat skojarzeń, którymi chciałem się podzielić." 

"Daydreamer" jest dla tych, którzy czasem czują się outsiderami. Jak śpiewał Thom Yorke, "I’m a creep, I’m a weirdo". Dla marzycieli dostrzegających w realnym świecie ukryte znaczenia, symbole. Bartek Wąsik znajduje nowe wątki w dobrze znanych utworach. Prowadzi go intuicja i świetna znajomość zarówno twórczości Radiohead, jak i najróżniejszych gatunków muzycznych, które od lat uprawia: od folku, przez fortepianową klasykę, po twórczość eksperymentalną i awangardową. Jego muzyka przywołuje ekspresję oryginałów, nawet jeśli zdaje się radykalnie odwracać ich charakter. 

Album jest również hołdem dla ukochanego instrumentu Bartka Wąsika - fortepianu, którego brzmienie w tym projekcie zaskakuje nieskończoną paletą barw, we wszystkich ich odcieniach. To muzyczny autograf tego oryginalnego artysty.

Radiohead: Niepublikowany utwór "If You Say The Word" zapowiada reedycję dwóch legendarnych albumów. Kiedy premiera "Kid A Mnesia"?

14-latka zaśpiewała przebój Radiohead w "Mam talent". Chylińska nie mogła powstrzymać łez

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy