Reklama

Reklama

Anastacia: trudno zapomnieć ten głos! Co teraz robi?

Jej piosenki na początku lat dwutysięcznych nie schodziły z list przebojów, także w Polsce. Nagle zniknęła, ale nie poddała się, gdy walczyła z rakiem. Teraz jest triumfatorką "The Masked Singer Australia". Co słychać u gwiazdy?

Jej piosenki na początku lat dwutysięcznych nie schodziły z list przebojów, także w Polsce. Nagle zniknęła, ale nie poddała się, gdy walczyła z rakiem. Teraz jest triumfatorką "The Masked Singer Australia". Co słychać u gwiazdy?
Anastacia w 2002 roku /Ron Galella / Contributor /Getty Images

"The Masked Singer" to jeden z popularniejszych programów w Australii. W finałowym odcinku w stroju wampira wystąpiła Anastacia, która na końcu została wielką triumfatorką programu! Amerykańska wokalistka (sprawdź!) swego czasu była bardzo popularna w Europie, w tym w Polsce. W pewnym momencie słuch po niej zaginął. Co robiła wokalistka i czym zajmuje się teraz?

Anastacia debiutowała w 2000 roku

Pierwsza płyta Anastacii "Not That Kind" w jej ojczyźnie, Stanach Zjednoczonych, była ogromną klapą! Album dotarł ledwo na 168. miejsce na listach przebojów i szybko z nich spadł. Sprzedało się zaledwie 15 tysięcy egzemplarzy. 

Reklama

Inaczej było w Europie i Nowej Zelandii, bo tam charakterystyczny głos wokalistki bardzo się spodobał. W Norwegii, Szwajcarii czy Niemczech album był na pierwszych miejscach zestawień. 

Polacy szczególnie upodobali sobie jej piosenkę "I'm Outta Love", która nad Wisłą była największym przebojem wokalistki. Później piosenkarka wydała jeszcze album "Freak of Nature", z którego pochodziła piosenka "Paid My Dues". Charakterystyczne okulary, które zakładała w teledyskach wynikały z jej wady wzroku. Mimo że pozbyła się jej, to czasem nadal zdarza się jej specjalnie je zakładać.

W 2007 roku wokalistka wyszła za mąż za swojego ochroniarza, Wayne'a Newtona. Trzy lata później małżeństwo rozpadło się.

Anastacia i jej choroby

Nie wiadomo, jak potoczyłaby się jej kariera, gdyby nie kilkukrotne przerwy w karierze, które poświęciła na ratowanie podupadającego zdrowia. Od 13. roku życia Anastacia cierpi na chorobę Leśniowskiego-Crohna. Po wydaniu zaledwie dwóch płyt, w 2003 roku, gdy jej nazwisko stało się rozpoznawalne, u wokalistki wykryto raka piersi. 

Pomogły jej wówczas zabieg chirurgiczny i radioterapia, a media na całym świecie żyły jej chorobą i wspierały piosenkarkę w walce o zdrowie. 

Gdy wokalistka doszła do zdrowia i zaczęła znów nagrywać, wydała trzy premierowe albumy. W 2013 roku doszło do nawrotu raka piersi, a Anastacia musiała poddać się podwójnej mastektomii. Wkrótce skorzystała także z możliwości rekonstrukcji piersi i od kilkunastu lat jest propagatorką dbania o zdrowie i samobadań kobiet.

Jej dyskografię zamyka album "Evolution" (sprawdź!) z 2017 roku. 

Anastacia. Jak wygląda teraz?

Gwiazda niedawno skończyła 53 lata. Dumna wokalistka podzieliła się swoim zdjęciem zaraz po zdjęciu maski, którą miała w finale programu "The Masked Singer". Zadowolona piosenkarka korzysta z życia i nie zamierza się zatrzymywać. 

W ostatnim czasie gwiazda często prezentuje się na galach muzycznych i filmowych, a oprócz występu w "The Masked Singer" można było ją zobaczyć m.in. na festiwalu w Wenecji, gdzie pojawił się film "American Night", którego była producentką.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pop | Anastacia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy