Reklama

Reklama

Ala Tracz pyta "Gdzie jest mój dom?". Jak dziś wygląda uczestniczka Eurowizji Junior?

Niespełna 13-letnia Ala Tracz przeszła sporą metamorfozę od występów w "The Voice Kids" i na Eurowizji Junior 2020. Młoda wokalistka właśnie wypuściła nowy teledysk "Gdzie jest mój dom?".

Niespełna 13-letnia Ala Tracz przeszła sporą metamorfozę od występów w "The Voice Kids" i na Eurowizji Junior 2020. Młoda wokalistka właśnie wypuściła nowy teledysk "Gdzie jest mój dom?".
Ala Tracz w 2020 r. została reprezentantką Polski na Eurowizję Junior /AKPA

"Tytułowe słowo 'dom' to przenośnia miejsca, gdzie czujemy się dobrze i bezpiecznie. Jeśli czujemy, że otaczają nas ludzie i miejsca, w których nie jesteśmy szczęśliwi, warto zmienić drogę i poszukać tego prawdziwego 'domu' - gdzie poczujemy, że wszystko w końcu ma 100% sensu. I o tym właśnie opowiada piosenka Ali - o szukaniu swojego miejsca w świecie, gdzie można czuć się bezpiecznie, komfortowo i w którym można być sobą i spełniać swoje marzenia" - czytamy w informacji prasowej.

Autorami utworu "Gdzie jest mój dom?" są Juliusz Kamil (tekst, muzyka, produkcja) i Mavooi (muzyka, produkcja). Pod tym pseudonimem kryje się Adam Związek, który pracował z m.in. Roksaną Węgiel, bryską, Martą Burdynowicz, Sonią Maselik i Paulą Biskup, finalistką trwającej edycji "Mam talent". Z kolei Juliusz Kamil współtworzył przeboje m.in. dla finalistów "The Voice of Poland", Roksany Węgiel, Krystiana Ochmana i Natalii Zastępy.

Reklama

Za teledysk odpowiada Kuba Kotynia - Mam oko.

Kim jest Ala Tracz?

Ala Tracz pojawiła się w trzeciej edycji programu "The Voice Kids" razem z siostrą Olą. Dziewczynki szturmem podbiły serca fanów. Ala dotarła do ścisłego finału, jej starsza o pięć lat siostra odpadła na wcześniejszym etapie.

Siostry, które zachwyciły jurorów swoimi występami podczas przesłuchań w ciemno, wybrały drużynę Dawida Kwiatkowskiego. Obie dziewczynki cały czas zajmują się szlifowaniem talentu i tworzeniem muzyki.

Kilka miesięcy po zakończeniu muzycznych zmagań w telewizji, wspólnie nagrały piosenkę pod tytułem "Przed nami cały świat" (posłuchaj!). Wideo ma ponad 1,9 mln odsłon.

W 2020 r. Ala Tracz została wybrana reprezentantką Polski na Eurowizję Junior, która odbyła się w studiu TVP w Warszawie. To efekt wygranej Viki Gabor (posłuchaj!) w poprzednim konkursie. Był to drugi triumf Polski z rzędu w tym konkursie, bo w 2018 r. Eurowizję dla Dzieci wygrała Roksana Węgiel (sprawdź!).

Ali nie udało się jej pójść w ślady poprzedniczek - ostatecznie w klasyfikacji końcowej z piosenką "I'll Be Standing" zajęła dziewiąte miejsce (na 12 uczestników).

W ostatnim czasie młoda wokalistka wypuściła teledyski "S.O.S." (prawie 150 tys. odsłon) i "Nic nie musisz" (87 tys.). Gościnnie wystąpiła też w utworze "Jesteś" grupy Małe TGD.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ala Tracz | teledyski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy