Akurat i "Miłość" (płyta "Nowy lepszy świat")

W piątek (9 września) do sprzedaży trafia płyta "Nowy lepszy świat" grupy Akurat. Premierze towarzyszy teledysk do utworu "Miłość".

Kadr z teledysku "Miłość" grupy Akurat

- Na pewno czeka nas mała rewolucja brzmieniowa jeśli chodzi o Akurat, ale jak powiedział Heraklit - "jedyną stałą rzeczą jest zmiana". Ja osobiście trochę się już zmęczyłem formułą rockową, tak jak wcześniej przestało mi wystarczać granie ska - mówił Interii Piotr Wróbel, wokalista i gitarzysta Akurat.

Reklama

Produkcję płyty Akurat powierzył znanemu ze świeżych pomysłów Agimowi Dzeljilji (m.in. Öszibarack, Nervy).

W sieci można już zobaczyć teledysk do nowego singla "Miłość". Za realizację klipu odpowiada ekipa Kopaniszyn Studio. W teledysku wystąpili Ania Łaskarzewska i Paweł Zaufal.

"Dokładnie pamiętam początek tej historii. Grudzień, Bielsko w tonacji biało-błotnej, szał przedświątecznych zakupów. Korki, ślizgawki, zaległe obowiązki... I wtedy przychodzi do głowy taki wers, a później drugi i trzeci... I wtedy zamiast robić zakupy jak się obiecało, siedzi się w aucie na podziemnym parkingu CH Sarni Stok i spisuje się to co pojawia się w głowie nie wiadomo skąd. I chce się zdążyć zanim zniknie" - mówi o powstaniu utworu "Miłość" Piotr Wróbel.

"Nowy, muzyczny świat zespołu Akurat jest zdecydowanie szerszy, barwniejszy i, co zasługuje na podkreślenie, bezkompromisowy i odważny" - czytamy w zapowiedzi płyty. Za "dobrą zmianę" w zespole odpowiedzialny jest opiekujący się instrumentami klawiszowymi i elektroniką Dawid Broszczakowski. Skład grupy uzupełniają: Piotr Wróbel (śpiew, gitara), Wojciech Żółty (gitara), Michał Sosna (saksofon), Eugeniusz Kubat (gitara basowa) i Mikołaj Stachura (perkusja, instrumenty perkusyjne).

Sprawdź profil Akurat w serwisie Muzzo.pl!

Dowiedz się więcej na temat: Akurat | nowa płyta | teledyski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje