Reklama

Absu: Proscriptor zbyt okultystyczny dla Slayera

Sir Proscriptor McGovern, perkusista i lider amerykańskiej blackmetalowej formacji Absu, choć przeszedł do ścisłego finału przesłuchań, nie zostanie perkusistą Slayera. Twórcy "Hell Awaits" podziękowali mu za ofertę współpracy ze względu na zbytnie zainteresowanie Proscriptora... okultyzmem i zjawiskami paranormalnymi. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło - Proscriptor pracuje już nad nowym albumem Absu, zatytułowanym po prostu "Absu".

Gotowe są już trzy nowe kompozycje, które usłyszymy na kolejnym albumie studyjnym Absu. Ich tytuły to: "Galla Temple", "Night Fire Canonization" i "Between The Absu Of Eridu And Erech". Tekstowo będzie to powrót do magii i mitologii sumeryjskiej, która pojawiała się już na pierwszych wydawnictwach zespołu.

Reklama

Powstający materiał Absu będzie pierwszym nagranym w czteroosobowym składzie. Nowym gitarzystą zespołu został niejaki Kashshapu.

"Myśleliśmy już, że nigdy nie znajdziemy gitarzysty, którego styl gry pasowałby do naszego fanatycznego okultystycznego metalu, aż spotkaliśmy pana Kashshapu we własnej osobie. Mieliśmy przy tym dużo szczęścia, bo podobnie jak my, mieszka w Dallas. Kto by pomyślał, że cały czas był gdzieś obok?" - cieszy się z nowego nabytku Proscriptor.

"Absu" ukaże się jesienią nakładem francuskiej firmy Osmose Productions.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Absu | Slayer | Po prostu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje