Reklama

Reklama

20 lat od występu Whitney Houston w Sopocie

22 sierpnia 1999 roku odbył się pierwszy i jak się okazało jedyny koncert Whitney Houston w naszym kraju. Jak przebiegał koncert mega gwiazdy w Polsce?

22 sierpnia 1999 roku odbył się pierwszy i jak się okazało jedyny koncert Whitney Houston w naszym kraju. Jak przebiegał koncert mega gwiazdy w Polsce?
Występ Whitney Houston w Sopocie w 1999 roku wywołał mnóstwo emocji /Maciej Kosycarz/KFP /Reporter

Whitney Houston po raz pierwszy i jedyny wystąpiła w Operze Leśnej podczas Sopot Festival. Amerykańska gwiazda promowała wówczas swoją płytę "My Love Is Your Love" (posłuchaj!), a jej koncert był elementem światowej trasy. Trudno jednak zaliczyć go do udanych.

Najogólniej rzecz ujmując, powodem takiej opinii była panująca wówczas pogoda, która, jak się okazało, miała duży wpływ na humor i nastawienie Whitney Houston.

Tego dnia padało, temperatura spadła do 12 stopni Celsjusza, a wrażenie chłodu potęgował dodatkowo zimny wiatr.

Reklama

Nietrudno się domyślić, że oczekiwania Polaków co do występu Houston były ogromne. Wokalistka należała w końcu do grona największych gwiazd muzyki popularnej. Wobec wydarzenia takiej rangi i dla prawdziwych fanów kiepska aura nie powinna stanowić przeszkody, by celebrować występ swojej idolki.

Sytuacja zmieniała się jednak z upływem czasu, bowiem Whitney Houston kazała na siebie czekać ponad godzinę, wystawiając cierpliwość publiczności na próbę. 

Kiedy gwiazda zjawiła się już na scenie, uwagę widzów przykuł jej strój. Houston założyła golf, płaszcz, szalik i rękawiczki. I mimo że na jej prośbę sprowadzono i na scenie zamontowano specjalne dmuchawy (zażyczyła sobie temperatury przynajmniej 18 stopni), to i tak kilkukrotnie pokazywała ludziom, że jest jej zimno. Po jej koncercie pojawiły się komentarze, że z obawy o głos, Amerykanka zdecydowała się nie wykonywać swoich największych przebojów.

Różnie odebrane zostało także pojawienie się na scenie córki Houston Bobbi Kristiny, która razem z mamą zaśpiewała utwór "My Love Is Your Love". Jednych rozczulił widok słodkiego dziecka, inni byli nim zniesmaczeni. Wszystko dlatego, że pociecha wokalistki ubrana była w zimową kurtkę i dużą, wełnianą czapkę.

Po koncercie Whitney Houston zabrakło na konferencji prasowej, gdyż miała spieszyć się na samolot.

Wcześniej, jeszcze przed występem gwiazda spotkała się z Jolantą Kwaśniewską, która wraz z m.in. ówczesnym prezesem TVP Robertem Kwiatkowskim i prezydentem Sopotu Jackiem Karnowskim wręczyła jej Złotą Płytę za "My Love Is Your Love".

Płyta ta ukazała się w listopadzie 1998 roku i była powrotem Whitney Houston po ośmiu latach pracy w branży filmowej i nagrywania ścieżek filmowych. Z tego wydawnictwa pochodzą takie przeboje jak "When You Believe" (posłuchaj!) nagrany wraz z Mariah Carey do filmu "Książę Egiptu", "Heartbreak Hotel" (sprawdź!) czy w końcu tytułowy "My Love Is Your Love".

Wszystkie albumy Whitney Houston sprzedały się na całym świecie w ponad 170 mln egzemplarzy, co czyni ją jedną z najlepiej sprzedających się artystek na świecie. Gwiazda zmarła 11 lutego 2012 roku w Beverly Hills. Trzy i pół roku później śmierć poniosła także Bobbi Kristina.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL