"The Voice Kids": Grzegorz Hyży jurorem?

Na początku 2018 r. TVP2 pokaże program "The Voice Kids". "Fakt" podaje, że jednym z jurorów ma być Grzegorz Hyży, który sprawdził się wcześniej w pracy z dziećmi w "Małych gigantach".

Grzegorz Hyży z żoną Agnieszką Hyży
Grzegorz Hyży z żoną Agnieszką HyżyAKPA

"The Voice Kids" to mutacja popularnego na całym świecie formatu muzycznego "The Voice", który w Polsce doczekał się już siedmiu edycji, a jesienią Dwójka pokaże kolejną odsłonę (trwają castingi). Oba programy oparte są na licencji Talpa Content, a produkcją na zlecenie TVP zajmuje się Rochstar - firma posiada prawa do realizacji tych formatów w naszym kraju.

W show "The Voice Kids" występują utalentowane wokalnie dzieci w wieku 6-14 lat. Ich występy na wszystkich etapach programu oceniają trenerzy. Zasady są bardzo podobne jak w "The Voice": dzieciaki biorą udział w castingach, wybierają drużynę ulubionego trenera i rywalizują o przejście do etapu z koncertami finałowymi.

W oryginalnym formacie mali uczestnicy walczą o stypendium na dalszą naukę lub kontrakt płytowy. Decyzja o wyborze nagrody należy do rodziców zwycięzcy.

Prawdopodobnie TVP2 rozpocznie emisję "The Voice Kids" od stycznia 2018 roku.

Na razie nie znamy nazwisk jurorów show - według nieoficjalnych informacji jednym z nich ma być 21-letni wokalista Dawid Kwiatkowski (był jurorem "SuperDzieciaka" pokazywanego przez Polsat w 2015 r.). Teraz "Fakt" podaje, że jurorem ma być Grzegorz Hyży.

Wokalista odniósł największy sukces z uczestników trzeciej edycji "X Factor" (w tym programie zajął ostatecznie drugie miejsce). W maju 2014 roku ukazała się jego debiutancka płyta "Z całych sił". To efekt współpracy wokalisty z Bartoszem" Tabbem" Zielonym (muzyka, produkcja), który współpracował z m.in. Mezo i Sylwią Grzeszczak. Polskie teksty napisali m.in. Wojciech Łuszczykiewicz (Video), Kamil Durski z zespołu Lilly Hates Roses i Karolina Kozak (autorka tekstów m.in. na płytę Dawida Podsiadły).

W maju tego roku ukazał się drugi album - "Momenty".

"Już w 'Małych gigantach' udowodnił, że ma świetny kontakt z dziećmi. Poza tym jego piosenki są na topie. Świetnie wpasował się więc w nurt świeżości, na którym zależało producentom show" - czytamy w "Fakcie".

Do tej pory lokalne wersje "The Voice Kids" powstały m.in. w Wietnamie, Francji, Tajlandii, Hiszpanii, Belgii i w Niemczech. W każdym z tych krajów dziecięce talent show cieszy się ogromną popularnością.

Warto dodać, że Rochstar próbował zainteresować Telewizję Polską formatem "The Voice Kids" już trzy lata temu, a po sukcesie pierwszej edycji "Małych gigantów" (wiosną 2015 roku) Rinke Rooyens ponownie złożył TVP ofertę realizacji "TVK". Ówczesny prezes TVP Juliusz Braun nie wyraził zainteresowania polską wersją tego talent show, bo był sceptycznie nastawiony do dużych widowisk rozrywkowych z młodszymi uczestnikami.

Show TVN "Mali giganci" zapoczątkowało w polskiej telewizji trend na programy z udziałem dzieci. Idąc za sukcesem dziecięcego formatu stacja wyprodukowała w 2016 roku "MasterChefa Juniora", który również okazał się hitem, a jesienią 2015 roku Polsat pokazał jedną edycję "SuperDzieciaka". Telewizja Polska wyprodukowała natomiast w zeszłym roku program "Hit, Hit, Hurra!".

Ósma edycja "VOP" na pewno trafi do jesiennej ramówki TVP2. Jurorami będą Andrzej Piaseczny, Maria Sadowska, Baron i Tomson oraz debiutujący w tej roli Michał Szpak.

"The Voice of Poland" można było oglądać w Dwójce jesienią ub.r., w soboty o godz. 20.00. Średnia widownia programu wyniosła wówczas 2,02 mln osób, co przełożyło się na 13,48 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 14,14 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 14,45 proc. w grupie 16-59.

***Zobacz materiały o podobnej tematyce***

Fakt
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas