Reklama

Reklama

Video i Jan Borysewicz: Zobacz teledysk "Kryzysowy"

- Ponieważ właściwie przez cały czas widać nas na ekranie, ostatecznie udowadniamy, że to nie urodzie zawdzięczamy naszą karierę - mówi nam o teledysku "Kryzysowy" Wojtek Łuszczykiewicz, lider grupy Video.

"Kryzysowy" to pierwsza odsłona współpracy zespołu Video z Janem Borysewiczem. Muzyk Lady Pank jest kompozytorem wszystkich utworów; zagrał też na gitarze. Singel zapowiada trzecią płytę Video, która ukaże się późną jesienią (tytuł jeszcze nie jest znany).

Autorem tekstu tradycyjnie jest wokalista Wojciech Łuszczykiewicz, a producentem piosenki Marek Kisieliński, z którym Video pracowało już przy swojej poprzedniej płycie - "Nie obchodzi nas rock" (2010 r.).

Tytuł utworu - "Kryzysowy" - nie tylko nawiązuje do twórczości Jana Borysewicza z lat 80., ale mówi też o stanie, w jakim łatwo się znaleźć nadużywając... życia. Tekst mówi też o dość specyficznym i nie do końca uregulowanym stosunku do Boga.

- Teledysk do "Kryzysowego" nakręciliśmy w starym, ewangelickim kościele. Musieliśmy uważać, gdyż tabliczki informacyjne ostrzegały przed zawaleniem. Zdjęcia z Janem Bo powstały już w Warszawie - opowiada nam Wojtek Łuszczykiewicz.

Reklama

- Piosenka jest mocno depresyjna, stąd dosyć mroczny efekt końcowy - podkreśla lider Video.

Autorem teledysku jest Maciej Galas, który pracował z zespołem m.in. przy "Papierosie", jednym z utworów z płyty "Nie obchodzi nas rock".

Dodajmy, że w prywatnym rankingu Łuszczykiewicza najlepszych polskich płyt na szczycie znalazł się album "O dwóch takich, co ukradli księżyc" Lady Pank.

Zobacz teledysk "Kryzysowy":

Sprawdź tekst piosenki "Kryzysowy" w serwisie Teksciory.pl!

Czytaj także:

Blog "Lekkim fałszem" Wojtka Łuszczykiewicza

Zobacz teledyski Video na stronach INTERIA.PL!

Posłuchaj piosenek Video w serwisie Muzzo.pl!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy