Reklama

The Voice Kids

Reklama

"The Voice Kids": Finał piątej edycji. Znamy zwycięzcę! [WYNIKI]

Kto wygrał piątą edycję "The Voice Kids"? W ostatnim odcinku zmierzyli się finaliści z drużyn Cleo, Dawida Kwiatkowskiego oraz Barona i Tomsona. Do ścisłego finału awansowali Maja Cembrzyńska, Alicja Górzyńska i Mateusz Krzykała. Poniżej znajdziecie zapis naszej relacji na żywo!

Kto wygrał piątą edycję "The Voice Kids"? W ostatnim odcinku zmierzyli się finaliści z drużyn Cleo, Dawida Kwiatkowskiego oraz Barona i Tomsona. Do ścisłego finału awansowali Maja Cembrzyńska, Alicja Górzyńska i Mateusz Krzykała. Poniżej znajdziecie zapis naszej relacji na żywo!
Trenerzy "The Voice Kids" w komplecie: Tomson, Baron, Cleo i Dawid Kwiatkowski /TVP /Agencja FORUM

Dziewięcioro młodych i uzdolnionych wokalistów pokonało ponad 3000 dzieci, aby zaprezentować swój muzyczny kunszt podczas wielkiego finału piątej edycji "The Voice Kids". Mateusz Krzykała, Julia Bieniek i Max Kononow reprezentują drużynę Cleo. W teamie Tomsona i Barona bezkonkurencyjne okazały się Ida Wargskog, Tosia Zakrzewska i Maja Cembrzyńska. Finalistami z ekipy Dawida KwiatkowskiegoAlicja Górzyńska, Laura Bączkiewicz i Piotrek Pączkowski

Wielki finał "The Voice Kids" został podzielony na dwie części. Finaliści wspierani przez swoich trenerów na otwarcie wykonali przebój "Heroes" Davida Bowiego.

Reklama

Cleo, Dawid Kwiatkowski oraz Tomson i Baron po występach swoich drużyn wybrali po jednej osobie, która przeszła do drugiej, ostatecznej części wielkiego finału. 

O tym, kto zwycięży program decydowali widzowie biorący udział w głosowaniu SMS. W ostatecznej muzycznej rozgrywce finalistów wspierali prowadzący show - Ida Nowakowska, Tomasz Kammel, Oliwier Szot oraz Antek Scardina.

Zmagania konkursowe rozpoczęła 13-letnia Tosia Zakrzewska, która zaśpiewała "Hurt" swojej idolki Christiny Aguilery (jest przewodniczącą polskiego funklubu tej wokalistki). "Z przytupem zaczęłaś ten finał, twój głos przerasta ten program" - podkreślił Dawid Kwiatkowski. "Masz rewelacyjny wokal, przepięknie zaśpiewałaś dzisiaj" - dodała Cleo. "Masz w sobie tę siłę, nie jesteś już dzieciakiem" - chwalił Tomson. Baron jest przekonany, że Aguilera zobaczy występ Tosi i jej "kopara opadnie".

Mająca szwedzkie korzenie Ida Wargskog zaprezentowała się w języku polskim w przeboju "Ale jestem" Anny Marii Jopek. "Przypomniałaś mi niesamowite czasy, kiedy miałem 13 lat i startowałem w castingu na Romea z tą piosenką" - powiedział Dawid Kwiatkowski.

Maja Cembrzyńska wykonała "Happier Than Ever" Billie Eilish. "Jestem w totalnym szoku, już odnalazłaś siebie" - nie miała wątpliwości Cleo. "Jesteśmy z ciebie strasznie dumni. Aż się jąkam, tak jestem podjarany" - chwalił Tomson.

Sprawdź tekst piosenki "Happier Than Ever" w serwisie Tekściory.pl!

Po podopiecznych Tomsona i Barona na scenie zaprezentował się Krystian Gontarz, uczestnik czwartej edycji "The Voice Kids", z własnym utworem "Głowa do góry".

Sprawdź tekst piosenki "Głowa do góry" w serwisie Tekściory.pl!

Baron i Tomson do ścisłego finału postanowili zabrać Maję Cembrzyńską. Tak samo wskazali zresztą Cleo i Dawid Kwiatkowski.

Zmagania w drużynie Dawida Kwiatkowskiego rozpoczęła Alicja Górzyńska w piosence "Będę śniła" Edyty Górniak.

"Wyjść z piosenką naszej diwy to trzeba być bardzo szalonym, lub bardzo zdolnym" - podkreślał Tomson. "Przeniosłaś mnie w czasie, bo ja tak kocham ten utwór" - cieszyła się Cleo, która zdradziła, że "Dotyk" Edyty Górniak był pierwszym albumem, który kupiła sobie za własne pieniądze. "Występ finałowy wyśpiewałaś lepiej niż na próbach" - ocenił Dawid Kwiatkowski.

Sprawdź tekst piosenki "Będę śniła" w serwisie Tekściory.pl!

Laura Bączkiewicz porwała do zabawy w latynoskich klimatach przeboju "Congo" Glorii Estefan.

"Tak mnie rozgrzałaś, że chciałam wyjść do was na parkiet. Jesteś niesamowita i wyglądasz jak cukiereczek do schrupania" - cieszyła się Cleo. "Nadałaś temu finałowi niezwykłych barw" - dodał Kwiatkowski.

Piotrek Pączkowski sięgnął po przebój "In My Blood" Shawna Mendesa, w trakcie utworu akompaniując sobie na fortepianie.

"Chłopie, ty jesteś z innej planety" - nie krył Tomson. "Jesteś gotowy, by być w ścisłym finale" - dodał Baron. "Dziś na scenie opętała cię muzyka" - cieszyła się Cleo, która od początku kibicowała temu uczestnikowi. "Za każdym razem jest super" - dodał Kwiatkowski.

Sprawdź tekst piosenki "In My Blood" w serwisie Tekściory.pl!

Przed ogłoszeniem wyboru pojawił się kolejny duet - Justyna Steczkowska (pojawiają się pogłoski o jej powrocie w roli trenerki do "The Voice of Poland") wystąpiła razem ze zwycięzcą trzeciej edycji Marcinem Maciejczakiem w piosence "Nie poddawaj się".

Sprawdź tekst piosenki "Nie poddawaj się" w serwisie Tekściory.pl!

Dawid Kwiatkowski do ścisłego finału wybrał zaskakująco Alicję Górzyńską, choć pozostali trenerzy jednoznacznie wskazali na Piotrka Pączkowskiego.

Na pierwszy ogień z drużyny Cleo poszedł Mateusz Krzykała, który zaśpiewał przebój "Man in the Mirror" Michaela Jacksona.

"Z buta tu wszedłeś, kocham takich freaków, jak ty" - mówił Kwiatkowski. "Bądź sobą, nigdy się nie zmieniaj" - apelował Baron. "Uwielbiam, jak ty na tej scenie się poruszasz. To jest urocze, że dajesz się ponieść" - podsumowała Cleo.

Sprawdź tekst piosenki "Man in the Mirror" w serwisie Tekściory.pl!

Julia Bieniek przypomniała balladę "Power of Love" Jennifer Rush.

Po komplementach od Barona i Tomsona nastolatka nie kryła łez wzruszenia. "Czuję twoją aurę, chciałbym mieć koło siebie takiego anioła" - powiedział Dawid Kwiatkowski. "Jesteś tak pełna empatii, propozycja adopcji jest tak całkiem serio. Jestem z ciebie dumna" - dodała na koniec Cleo, a Julia zalała się łzami.

Max Kononow również sięgnął po balladę - "Because of You" Kelly Clarkson.

"Jesteś tak świadomym wokalistą. Przy twoim występie serce mi rosło" - mówił Kwiatkowski przypominając swoje nastoletnie miłości. "Chcę być pierwszy, który będzie miał twoją pierwszą płytę. Albo drugi, po Barusiu" - podkreślił Tomson. "To był twój najlepszy występ" - chwaliła Cleo.

Trenerka następnie pojawiła się na scenie z legendą polskiej estrady - Marylą Rodowicz ("Dalej").

Sprawdź tekst piosenki "Dalej" w serwisie Tekściory.pl!

W przypadku podopiecznych Cleo decyzja była jednoznaczna - do ścisłego finału awansował Mateusz Krzykała.

"The Voice Kids 5" - ścisły finał

W kolejnym etapie uczestnicy ścisłego finału występują razem ze swoimi trenerami w ich piosenkach. Maja Cembrzyńska z liderami grupy Afromental wykonała "Differences". Alicja Górzyńska z Dawidem Kwiatkowskim zaśpiewała "Kto tam jest?". Z kolei Cleo i Mateusz Krzykała (wspierani w chórkach przez całą drużynę trenerki) zaprezentowali "Zabiorę nas".

Ostatnią część rozpoczęła na żywo piosenka "Ukraina to ty". Na scenie zaśpiewała ją m.in. 7-letnia Amelia Anisovych, która do głębi poruszyła serca milionów ludzi na całym świecie, śpiewając utwór "Mam tę moc" (posłuchaj!), gdy przez sześć dni ukrywała się przed bombardowaniami w kijowskim schronie. Dziewczynka z nastoletnim bratem i babcią uciekła przed wojną do Polski. Amelia kilkakrotnie zaprezentowała się już przed milionami widzów podczas koncertów na rzecz Ukrainy.

Młodą wokalistkę wspierały Amelia Kuształa i Julianna Kytowa. W tylnym rzędzie pojawili się także trenerzy "The Voice Kids". "Solidarni z Ukrainą" - podkreślali wszyscy.

W walce o głosy widzów Maja Cembrzyńska sięgnęła po wielki przebój Czesława Niemena "Dziwny jest ten świat".

"Było fenomenalnie, brawo" - powiedział Dawid Kwiatkowski. "Bardzo ci dziękuję za ten występ" - to słowa Cleo. "Niezwykle miło będzie cię obserwować dalej" - cieszył się Tomson.

Alicja Górzyńska wykonała piosenkę "I'll Never Love Again" Lady Gagi z filmu "Narodziny gwiazdy".

"Cały czas pniecie się coraz wyżej, to jest cudne" - chwaliła Cleo. "Zasługujesz na wszystko, zasługujesz na wygraną" - nie miał wątpliwości Dawid Kwiatkowski.

Na zakończenie finałowych występów Mateusz Krzykała zaśpiewał "Easy On Me" Adele.

Sprawdź tekst "Easy On Me" w serwisie Tekściory.pl!

"Zabierz mnie do swojego świata, przepięknie" - mówił Dawid Kwiatkowski. "Jak nagrasz płytę, to tam będzie klucz do tego świata" - dodał Tomson. "Głęboki oddech, wszyscy są z ciebie bardzo dumni. Myślę, że skradłeś wiele serc, na pewno moje" - podsumowała Cleo.

Jeszcze przed ogłoszeniem wyników zaśpiewała zwyciężczyni czwartej edycji edycji "The Voice Kids" - Sara James. Reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2021 zaprezentowała swój nowy utwór "Nie jest za późno".

Sprawdź tekst "Nie jest za późno" w serwisie Tekściory.pl!

Specjalną nagrodę (30 tysięcy zł na rzecz Fundacji SOS i nagranie teledysku) otrzymał Marceli Józefowicz.

Już po zamknięciu głosowania SMS w piosence "Nie jest za późno" zaśpiewali razem Mateusz Krzykała, Alicja Górzyńska, Maja Cembrzyńska oraz Marcin Maciejczak, Anika Dąbrowska (laureatka drugiej edycji "The Voice Kids") i Sara James.

Na scenie pojawił się prezes TVP Jacek Kurski, który ogłosił "mały jubileusz" programu (piąta edycja) i od razu zapowiedział, że format będzie kontynuowany. Po chwili napięcia Tomasz Kammel przekazał, że zwycięzcą został Mateusz Krzykała z drużyny Cleo! 13-latek odebrał statuetkę piątej edycji "The Voice Kids" oraz czek na 50 000 złotych.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: The Voice Kids | Mateusz Krzykała

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy