Reklama

Eurowizja 2022

Eurowizja 2022: Przypomniano ubijanie masła z występu Cleo i Donatana

Donatan i Cleo oraz ubijanie masła na scenie przez Olę Ciupę i Paulę Tumalę zostało ponownie przypomniane w kontekście najdziwniejszych i najśmieszniejszych występów w historii Eurowizji. Dostrzegli to również widzowie TVP. Przypominamy historię "My Słowianie" na Eurowizji 2014.

Donatan i Cleo oraz ubijanie masła na scenie przez Olę Ciupę i Paulę Tumalę zostało ponownie przypomniane w kontekście najdziwniejszych i najśmieszniejszych 
występów w historii Eurowizji. Dostrzegli to również widzowie TVP. Przypominamy historię "My Słowianie" na Eurowizji 2014.
Ola Ciupa i Paula Tumala podczas Eurowizji w 2014 roku /Splash News /East News

Podczas półfinałów Eurowizji 2022, lektor (zwany oficjalnym głosem Eurowizji) w trakcie głosowania widzów przypomina najdziwniejsze i najśmieszniejsze występy w historii Eurowizji. Segment nazwano "Eurovision Confidential".

W trakcie drugiego półfinału ponownie wrócono do występu Cleo i Donatana z 2014 roku. Widzowie mogli zobaczyć fragment, na którym widać Olę Ciupę i Paulę Tumalę ubijające masło na scenie.

Ten szczegół nie umknął widzom TVP.

"Dobra z czego znana jest Polska? Z UBIJANIA MASŁA. POLSKA JEST ZNANA Z UBIJANIA MASŁA. MAMY TO GUYS", "Największą beką jest to, że pamiętają po latach nasze ubijanie masła", "Ubijanie masła będzie za nami ciągnąć się wieki", "Co roku przypominają ubijanie masła".

Reklama

Donatan i Cleo na Eurowizji. Jaka była historia ich występu?

Donatan i Cleo na Eurowizję do Kopenhagi w 2014 roku pojechali z przebojem "My Słowianie" (sprawdź!). Na scenie towarzyszyły im modelki: Ola Ciupa (robiła pranie) i Paula Tumala (ubijała masło).

Polska awansowała do finału konkursu, gdzie ostatecznie zajęła 14. miejsce, co w tamtym czasie przyjęto jako rozczarowanie, gdyż "My Słowianie" w Polsce miało wtedy status hitu. Zwycięzcą Eurowizji została Conchita Wurst (posłuchaj!).

"Już wygraliśmy tak czy inaczej. Czemu? Jako jeden z dwóch krajów gramy kawałek w większości w ojczystym języku. Pokazujemy swoje stroje i nasz klimat. Na przekór wszystkim jesteśmy 'seksistowscy', bo pokazujemy nasze piękne kobiety. Tak jak mówiłem wielokrotnie, wyniki nie są istotne - ważne jest to, że Cleo świetnie reprezentuje Polskę i za to brawa dla niej" - komentował jeszcze przed finałem Donatan.

"Swoją drogą dziwna sprawa, kiedy wychodzą nasze zdrowe dziewczyny, Europa oskarża nas o seksizm... A gdy na scenie pojawia się baba z brodą, wszystko jest OK" - pisał już po zakończeniu finału Donatan.

Takie słowa nie umknęły Stowarzyszeniu OGAE Polska, działającemu przy Eurowizji.

"Wyrażamy również żal z powodu niektórych wypowiedzi reprezentanta Polski na 59. Konkursie Piosenki Eurowizji. W 20-letniej historii udziału Polski w Konkursie nie zdarzyło się, by reprezentujący nasz kraj artysta wypowiadał się krytycznie lub niepochlebnie o jakimkolwiek innym reprezentancie" - można było przeczytać w oświadczeniu.

Cleo zostawiła po sobie na tyle dobre wrażenie, że regularnie wraca temat jej powrotu na Eurowizję. Wokalistka jednak na razie nie wydaje się być zainteresowana powrotem do rywalizacji w Europie.

Dzięki zainteresowaniu mediów karierę w Polsce zrobiły również wspomniane modelki: Ciupa i Tumala.

"Były krytyczne opinie, ale tych pozytywnych było więcej. I to właśnie na tym się skupiamy oraz na korzyściach, które przyniósł nam występ. A tych jest bardzo dużo" - mówiła Ola Ciupa po Eurowizji 2014.

"To był jeden z lepszych momentów w moim życiu, nie licząc oczywiście teraz macierzyństwa. Dzięki Donatanowi moje życie nabrało kolorów. Wystąpiłam na Eurowizji i w wielu teledyskach. To jest pamiątka do końca życia, której nigdy drugi raz nie powtórzę. Myślę, że wiele kobiet chciałoby być na moim miejscu i  będę dozgonnie wdzięczna zarówno Cleo, jak i Donatanowi, że to właśnie mnie wybrali jako Słowiankę" - tak w 2020 roku swój eurowizyjny epizod podsumowała natomiast Tumala (wywiad dla Newserii Lifestyle).

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Eurowizja 2022 | Cleo | Donatan | Ola Ciupa | Paula Tumala