The Voice Of Poland

Reklama

Ania Karwan zapowiada album. Zobacz teledysk "Głupcy"

Ania Karwan, która szerszej publice znana jest z udziału w siódmej edycji "The Voice of Poland", gdzie dotarła do finału, debiutuje. Album wokalistki zapowiada singel "Głupcy", do którego nakręcono również teledysk.

Ania Karwan, która szerszej publice znana jest z udziału w siódmej edycji "The Voice of Poland", gdzie dotarła do finału, debiutuje. Album wokalistki zapowiada singel "Głupcy", do którego nakręcono również teledysk.
Ania Karwan wydaje debiutancką płytę /Marek Straszewski /materiały prasowe

Ania Karwan długo czekała na wydanie swojego debiutanckiego albumu. Artystka trafiła pod skrzydła 2trackrecords, nowej wytwórni założonej przez Sławka Mroczka i Bogdana Kondrackiego - członka formacji Kobong i producenta płyt Dawida Podsiadły, Ani Dąbrowskiej i Brodki.

Pierwszą zapowiedzią płyty jest singel "Głupcy". Muzykę skomponował wspomniany Bogdan Kondracki wraz z Tomaszem Świerkiem i samą Karwan. Tekst utworu napisała Karolina Kozak, a jego tematem przewodnim jest niszczycielska, nieuzasadniona zazdrość.

Reklama

Do utworu powstał teledysk autorstwa grupy filmowej Motion Pikczer.

Sprawdź tekst utworu "Głupcy" w serwisie Teksciory.pl!

"Ania jest prawdziwą diwą. Jest nie tylko wrażliwa, hipermuzykalna i bardzo kreatywna w studiu, ale jest też artystką świadomą, która potrafi zbudować piosenkę od początku do końca wywołując ciarki na plecach. Niewiele wokalistek w Polsce (i nie tylko) ma takie możliwości wokalne" - mówi Bogdan Kondracki.

Mimo że album wydany pod okiem Bogdana Kondrackiego, będzie pierwszym krążkiem w karierze wokalistki, to ciężko nazwać ją debiutantką.

Ania Karwan w przeszłości współpracowała m.in. z Moniką BrodkąSidneyem Polakiem. Brała również udział w sesjach nagraniowych wraz z Andrzejem Piasecznym, Edytą Górniak, Mariką, Sobotą i Kasią Cerekwicką. Stworzyła również popularny remiks przeboju "Aleja gwiazd" Zdzisławy Sośnickiej wraz z Matheo (wykorzystany w filmie Tomasza Bagińskiego "Legendy Polskie"). Gościła także na płycie Afromentalu.

Na swoim koncie ma także nagrane piosenki do serialu "Hela w opałach" oraz do filmów "Świadek koronny", "Pitbull, "Listy do M" i "Kochaj i tańcz". Zastąpiła również Kasię Kurzawską w zespole SOFA i zagrała z grupą m.in. na Open'er Festival.

W 2016 roku Karwan zgłosiła się do programu "The Voice of  Poland". Jej wykonanie "Purple Rain" Prince'a zachwyciło trenerów, a ponadto zostało dostrzeżone na świecie, czego dowodem jest włączenie go do zestawienia "Top Ten Global Voice 2016".

Ostatecznie Karwan w programie dotarła do finału, gdzie zajęła trzecie miejsce, przegrywając jedynie z Weroniką Curyło i Mateuszem Grędzińskim.

W TVP można było zobaczyć ją również w serialu "Barwy szczęścia", gdzie prezentowała również swój repertuar.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Anna Karwan | The Voice Of Poland | Barwy szczęścia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy