Pol'and'Rock Festival 2023
Reklama

Znamy daty Pol'and'Rock Festival 2024. Kiedy i gdzie odbędzie się jubileuszowa 30. edycja?

Na zakończenie 29. Pol'and'Rock Festival Jurek Owsiak zaprosił uczestnik na przyszłoroczną, jubileuszową edycję. Gdzie i kiedy odbędzie się kolejna odsłona Najpiękniejszego Festiwalu Świata?

Na zakończenie 29. Pol'and'Rock Festival Jurek Owsiak zaprosił uczestnik na przyszłoroczną, jubileuszową edycję. Gdzie i kiedy odbędzie się kolejna odsłona Najpiękniejszego Festiwalu Świata?
Jurek Owsiak podczas zakończenia Pol'and'Rock Festival 2023 zaprosił uczestnik na przyszłoroczny jubileusz /Jerzy Muszyński /PAP

Przypomnijmy, że w nocy z soboty na niedzielę zakończyła się 29. edycja Pol'and'Rock FestivalCzaplinku (lotnisko Broczyno) w województwie zachodniopomorskim, w powiecie drawskim, pomiędzy jeziorami Drawsko i Czaplino.

W tym miejscu darmowy festiwal odbył się po raz drugi z rzędu i zgodnie z deklaracjami sprzed roku to właśnie tu zorganizowana zostanie jubileuszowa, 30. edycja.

Kiedy i gdzie odbędzie się Pol'and'Rock 2024? [DATA, MIEJSCE]

Pol'and'Rock 2024 odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia 2024 r. na dawnym lotnisku w Czaplinku-Broczynie.

Reklama

"Chciałbym, żebyście myśleli o przyszłości, żeby ten festiwal był i za 20 lat, żebyście to wy go organizowali. Wytrzymaliście ten deszcz, jesteście nie do zajechania!" - dziękował zgromadzonym przed sceną. "Spotkajmy się za rok, w nowej Polsce" - mówił podczas zakończenia.

Według szacunkowych obliczeń w tym roku bawiło się kilkaset tysięcy uczestników. Owsiak tylko stwierdził, że w poprzednim roku było "dużo mniej" osób.

W tym roku wystąpili m.in. amerykańskie zespoły Biohazard i Spin Doctors, francuski producent Carpenter Brut, Napalm Death (legenda sceny grindcore z Wielkiej Brytanii), brytyjskie formacje Apollo 440 i While She Sleeps, walijski zespół Bullet For My Valentine, pochodzący z Szwajcarii zespół Saint City Orchestra, francuski Rise of the Northstar, The Scratch (obwołany jednym z najodważniejszych irlandzkich debiutów ostatnich lat), Steve 'n' Seagulls, Australijczycy z The Rumjacks, ukraińska grupa Luiku oraz Epica - holenderska gwiazda symfonicznego metalu.

Polskimi gwiazdami byli Brodka, Krzysztof Zalewski, Marek Dyjak oraz grupy LemON, Proletaryat, Lady Pank, Golden Life, Włochaty, Transgresja oraz laureaci Złotego Bączka: Kwiat Jabłoni i Pull The Wire. Festiwal zakończył tradycyjnie Piotr Bukartyk wraz z uczestnikami warsztatów utworem "Z tylu chmur" w nocy z soboty na niedzielę.

W 2021 r. festiwal zorganizowany był na terenie byłego lotniska Makowice-Płoty (woj. zachodniopomorskie). Zgodnie z ówczesnymi obostrzeniami bawiło się wówczas 20 tys. osób.

Wcześniej (w latach 2004-2019) impreza odbywała się w Kostrzynie nad Odrą w woj. lubuskim. W 2020 r. zorganizowano internetową odsłonę w warszawskim studiu pod szyldem Najpiękniejsza Domówka Świata. Poprzednie lokalizacje - jako Przystanek Woodstock - to Czymanowo nad Jeziorem Żarnowieckim (1995), Szczecin (1996) i Żary (1997-1999, 2001-2003). W 2000 r. odbył się Dziki Przystanek Woodstock w Lęborku (oficjalne wydarzenie zostało odwołane po protestach części mieszkańców miasteczka).



INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy