Open'er Festival 2024
Reklama

Tutaj rozbłysną największe gwiazdy! Znamy pełny program Open'er Festivalu

Już za dwa tygodnie odbędzie się największe wydarzenie muzyczne tego lata. Na Open'er Festivalu zagoszczą światowe gwiazdy, jak i wyjątkowe występy polskich artystów. Tutaj nie będzie czasu na nudę - program wydarzenia zachwyca, a każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Jak się prezentuje harmonogram festiwalu?

Już za dwa tygodnie odbędzie się największe wydarzenie muzyczne tego lata. Na Open'er Festivalu zagoszczą światowe gwiazdy, jak i wyjątkowe występy polskich artystów. Tutaj nie będzie czasu na nudę - program wydarzenia zachwyca, a każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Jak się prezentuje harmonogram festiwalu?
Maneskin na Open'er Festival 2022 /Ewelina Eris Wójcik /INTERIA.PL

Open’er Festival 2024 odbędzie się od 3 do 6 lipca na lotnisku Kosakowo w Gdyni. Zagrają zarówno międzynarodowe gwiazdy, jak i polscy artyści, więc czeka nas wiele gorących debiutów. Rozstrzał gatunkowy jest przeogromny, dlatego tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Headlinerami festiwalu są Foo Fighters, Dua Lipa, Doja Cat i Hozier. Niedawno poznaliśmy ostatnich wykonawców wydarzenia. Artystów usłyszymy na czterech scenach: Orange Main Stage, Tent, Alter oraz Flow. Dziś organizatorzy ujawnili pełny harmonogram! 

Reklama

Pierwszy dzień festiwalu: Foo Fighters, Maneskin, Ashnnikko

Headlinerem 3 lipca jest kultowy rockowy zespół Foo Fighters, który na Open’er powraca po siedmiu latach. Grupa zagra na Orange Main Stage o godzinie 22:15. Tę scenę otworzy OKI o 17:45, który rogrzeje publikę przed fenomenalnym Maneskin. Na koniec zagra Gunna

Tego dnia Tent Stage w większości opanuje reprezentacja polska. Rozpocznie się koncertem braci Kacperczyk o 17:00, tym samym inicjując oficjalne otwarcie festiwalu. Następnie kolejno wystąpią Kwiat Jabłoni, Ashnikko, Pr8bl3m oraz PG$, czyli Young Leosia i Bambi. 

Jak się prezentuje Alter Stage? Scena ruszy o 18:45 wraz z występem Kim Gordon. Po ponad dwugodzinnym koncercie, rozbrzmi Noname, a jeszcze przed północą usłyszymy Amaarae. Tom Morello zagra jako ostatni o pierwszej w nocy. 

Flow Stage dwukrotnie będzie pokrywać się z timetable sceny Alter. Startuje o tej samej godzinie, tylko z koncertem Fat Dog. Później rozbłyśnie Miły Atz, a po nim Stickxr. Na koniec pierwszego dnia uczestnicy festiwalu będą musieli zdecydować pomiędzy Tomem Morello a Lordofonem, którzy rozpoczną swój koncert o tej samej godzinie. 

Gwiazdy drugiego dnia: Dua Lipa, Disclosure, Don Toliver

Drugi dzień jest pod szyldem Dua Lipa, która miała zagrać na festiwalu w 2022 roku. Koncert się nie odbył przez warunki pogodowe, a teraz liczymy na pełne show!

Orange Main Stage otworzy o 18:00 Krzysztof Zalewski ze swoim nowym repertuarem. Dwie godziny później scenę opanuje Don Toliver, aby następnie zrobić miejsce głównej gwieździe, Dua Lipie. Po północy elektroniczny after zgotuje publiczności duet Disclosure.  

Tent Stage wystartuje o 17:00 koncertem Margaret, po której scenę opanują Mabel, Tinashe i Michael Kiwanuka. Na koniec fani rapu będą mogli przyjść na występ Sobela

Między harmonogramem występów na Tent a Alter Stage różni się około 15-30 minutowymi odstępami czasowymi. Na tej drugiej scenie zaprezentuje się Gruby Mielzky, który ją otworzy o 17:30, a później usłyszymy Benjamina Clementine, L’imperatice i Glorię Groove. Koncert Zamilskiej zamyka Alter Stage o tej samej godzinie, kiedy Sobel wychodzi na scenę. Jest to idealna gratka dla osób, nie przepadających za rapowymi brzmieniami. 

Czwartkowy Flow Stage opanują kolejno Kosmonauci, Yune Pinku, Dawid Tyszkowski i Natalia Przybysz.

Gorący piątek na Open’erze: Doja Cat, Sam Smith, 21 Savage

5 lipca główną scenę Open’er Festivalu jako pierwsza rozgrzeje Ice Spice. Po półtora godzinnym występie rozbłyśnie Don Toliver, po którym nadejdzie najbardziej wyczekiwany koncert tego dnia, czyli Doja Cat. Orange Main Stage zamknie o 00:30 Sam Smith

Tak jak w poprzednie dni, scena Tent rozbrzmi jako pierwsza. Już o 17:00 możemy spodziewać się tłumów na koncercie Otsochodzi. Następnie pojawią się Sampha, Slowdive, Air oraz Claptone, który wystąpi przed drugą w nocy jako ostatni wykonawca tego dnia. 

Alter Stage to mieszanka polsko-zagranicznej reprezentacji. O 18:15 rozbrzmią Łona x Konieczny x Krupa, którzy zagrają tylko niecałe półtorej godziny. Później wystąpią Sofia Kourtesis, Kaz Bałagane, Skaplel oraz elektroniczny Modeselektor.  

Tym razem na Flow Stage usłyszymy naszych artystów, czyli Rubensa, Julię Pośnik, duet Matylda/Łukasiewicz oraz CatchUp.  

Finał z przytupem: Hozier, Skrillex, Two Feet

Ostatni dzień festiwalu zapowiada się hucznie. Masego jako pierwszy wyjdzie na Orange Main Stage, a po nim zaprezentuje się Tyla. O 22:00 pojawią się tłumy, bowiem czeka nas występ Hoziera. Cały festiwal zamknie elektronicznym przytupem Skrillex

Harmonogram sceny Tent zapowiada się fantastycznie. Rozpoczyna się występem Kukona i Loyle Carner. O 21:00 zagra Charlie XCX, a po niej zdecydowanie spokojniejszy Two Feet. Na koniec można spodziewać się genialnego show od Sofi Tukker

Alter Stage otwiera Kasia Lins. Następnie wystąpią kolejno Artemas, Alec Benjamin, d4vd oraz Floating Points, którzy tutaj stanowią konkurencję dla występu Sofi Tukker

Na scenie Flow usłyszymy Tomasza Makowieckiego, Nievie Ellę, Karin Ann i Darię ze Śląska, która zacznie swój koncert chwilę przed Skrillexem

Ceny biletów na Open'er Festival

Karnet czterodniowy kosztuje obecnie 1089 zł, a wraz z polem namiotowym - 1349 zł. W przypadku wejściówek weekendowych jest to cena 799 zł, a 979 zł z polem namiotowym. Koszt jednodniowego biletu to 529 zł. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Dua Lipa | Foo Fighters | Doja Cat | Hozier
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy