Eurowizja 2017
Reklama

Eurowizja 2017: Kto dał punkty Kasi Moś? Oto szczegółowe wyniki głosowania

13 maja odbył się finał 62. Konkursu Piosenki Eurowizji. Reprezentantka Polski, Kasia Moś, zajęła w nim 22. miejsce, gromadząc łącznie 64 punkty. Jak rozkładały się głosy na naszą wokalistkę?

13 maja odbył się finał 62. Konkursu Piosenki Eurowizji. Reprezentantka Polski, Kasia Moś, zajęła w nim 22. miejsce, gromadząc łącznie 64 punkty. Jak rozkładały się głosy na naszą wokalistkę?
Kasia Moś zajęła 22. miejsce w finale Eurowizji /AP Photo/Efrem Lukatsky /East News

Kasia Moś w finale (odbywał się w Międzynarodowym Centrum Wystawienniczym w Kijowie) zaprezentowała piosenkę "Flashlight". Polka wystąpiła jako druga, przed Białorusią.

Mimo pozytywnych ocen jej występu przez internautów, Polka nie zachwyciła telewidzów oraz jurorów, zdobywając 64 punkty i plasując się na 22. miejscu. Na oficjalnej stronie Eurowizji pojawiły się szczegółowe wyniki glosowania od jurorów i publiki. 

W głosowaniu jurorów Polska otrzymała punkty od: Azerbejdżanu (6), San Marino (1), Bułgarii (7), Australii (2), Białorusi (2), Słowenii (4) i Czech (1). Łącznie uzyskała ich 23, co było wynikiem lepszym niż w przypadku zeszłorocznego występu Michała Szpaka (ten zgromadził ich od jurorów 7). Szpak przekonał jednak do siebie widzów. W ich głosowaniu zdobył bowiem aż 229 punktów.

Reklama

Kasia Moś nie mogła niestety nie liczyć na takie poparcie. Wokalistka od widzów dostała 41 punktów. 

Najwięcej, bo aż 10 punktów, otrzymaliśmy w głosowaniu od widzów z Wielkiej Brytanii, siedem punktów trafiło do nas od Irlandii, pięć od Szwecji, cztery od Belgii, trzy od Islandii, Norwegii i Włoch, dwa od Niemiec i Austrii, a punkt od Francji i Holandii.

Jak głosowali Polacy?

Naszym jurorom najbardziej spodobał się występ Blanche z Belgii (12 punktów). Kolejne punkty daliśmy: Portugalii (10), Bułgarii (8), Rumunii (7), Mołdawii (6), Węgrom (5), Białorusi (5), Szwecji (3), Ukrainie (2) i Chorwacji (1).

W głosowaniu widzów wygrała Portugalia. Na kolejnych miejscach uplasowały się Belgia (10), Holandia (8), Australia (8), Bułgaria (7), Wielka Brytania (5), Szwecja (4), Norwegia (3), Armenia (2) i Azerbejdżan (1).

Kasia Moś w półfinale

Po zakończeniu Eurowizji ujawniono również, jak przebiegało głosowanie w półfinałach. Kasia Moś w pierwszym z nich zajęła 9. miejsce, zdobywając 119 punktów. 69 zdobyła w głosowaniu publiczności, a 50 otrzymała od jurorów.

Głosy widzów w półfinale dla Polski: Wielka Brytania - 12 pkt., Belgia, Czechy, Włochy - 8 pkt., Szwecja - 6 pkt., Islandia - 5 pkt., Cypr, Gruzja, Hiszpania, Łotwa, Mołdawia - 3 pkt., Grecja, Armenia, Albania - 2 pkt., Azerbejdżan - 1 pkt.

Głosy jurorów w półfinale dla Polski: Australia - 12 pkt., Czechy - 8 pkt., Wielka Brytania - 6 pkt., Belgia, Słowenia - 4 pkt., Azerbejdżan, Łotwa - 3 pkt., Cypr, Armenia, Albania, Finlandia - 2 pkt., Portugalia, Mołdawia - 1 pkt. 

Przypomnijmy, że tegoroczną Eurowizję wygrał Portugalczyk Salvador Sobral z piosenką "Amar Pelos Dois", zdobywając 758 punktów (376 od widzów, 382 od jurorów).

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna Moś | Eurowizja 2017
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy