Eurowizja 2017

Reklama

Eurowizja 2017: Alexander Rybak coveruje Salvadora Sobrala

Dzień po wygranej Salvadora Sobrala w finale Eurowizji, anglojęzyczną wersję jego piosenki "Amar Pelos Dois" nagrał Alexander Rybak, zwycięzca konkursu z 2009 r.

Dzień po wygranej Salvadora Sobrala w finale Eurowizji, anglojęzyczną wersję jego piosenki "Amar Pelos Dois" nagrał Alexander Rybak, zwycięzca konkursu z 2009 r.
Alexander Rybak nagrał swoją wersję piosenki Salvadora Sobrala /fot. Michael Campanella /Getty Images

Saldavor Sobral wygrał w sobotę w Kijowie finał 62. Konkursu Piosenki Eurowizji z utworem "Amar Pelos Dois" (Kochać za dwoje) i po raz pierwszy w 53-letniej historii udziału Portugalii w tym konkursie zapewnił jej zwycięstwo.

“Mam nadzieję, że to zwycięstwo jest krokiem w odmienianiu Eurowizji" - powiedział 27-letni wokalista, krytykując równocześnie rodzime rozgłośnie za to, że przed sukcesem "Amar Pelos Dois" nigdy nie nadały żadnej z jego piosenek.

Towarzysząca muzykowi siostra Luisa Sobral (po ogłoszeniu wyników wystąpiła z nim duecie na Eurowizji), autorka muzyki i tekstu zwycięskiej piosenki, ujawniła, że "Amar Pelos Dois" powstała w pośpiechu, na kilka dni przed terminem składania konkursowych piosenek w rywalizacji wyłaniającej reprezentanta Portugalii na Eurowizję.

Reklama

"Wiem, że to nie jest tradycyjna rzecz, którą się robi, ale przygotowałem cover zwycięskiej propozycji z Portugalii. Zrobiłem to z miłości do muzyki i mama nadzieję, że się wam spodoba" - napisał na Facebooku Alexander Rybak, mający białoruskie korzenie norweski wokalista i skrzypek, który wygrał Eurowizję w 2009 r.

Jego wersja "Amar Pelos Dois", w przeciwieństwie do oryginału zaśpiewanego w języku portugalskim, ma angielski tekst napisany przez Rybaka (nie jest to tłumaczenie, lecz raczej swobodna interpretacja). Opublikowane 14 maja wideo ma już ponad 1,27 mln odsłon.

Zobacz oryginalną wersję "Amar Pelos Dois" z finału Eurowizji:


Sprawdź tekst piosenki "Amar Pelos Dois" w serwisie Teksciory.pl!

***Zobacz materiały o podobnej tematyce***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Alexander Rybak | Eurowizja 2017 | Salvador Sobral | cover

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy