Reklama

Piotr Kupicha (Feel) na Earth Festival Uniejów 2022: "To będzie poważniejszy koncert"

W najbliższy weekend, od 19 do 21 sierpnia 2022 roku, w Uniejowie odbędzie się piąta edycja Earth Festivalu. Podczas koncertu "Artyści przeciwko wojnie" wystąpi wokalista znany z zespołu Feel, Piotr Kupicha. Artysta zdradził nam, co zaśpiewa tego dnia.

W najbliższy weekend, od 19 do 21 sierpnia 2022 roku, w Uniejowie odbędzie się piąta edycja Earth Festivalu. Podczas koncertu "Artyści przeciwko wojnie" wystąpi wokalista znany z zespołu Feel, Piotr Kupicha. Artysta zdradził nam, co zaśpiewa tego dnia.
Piotr Kupicha wystąpi podczas Earth Festivalu 2022 w Uniejowie /Piotr Fotek /Reporter

Katowicki kwartet Feel (posłuchaj!) powstał w 2005 roku z inicjatywy Piotra Kupichy (wokal, gitara). Przełomem w karierze był występ na Festiwalu w Sopocie w 2007 roku, kiedy to piosenka "A gdy jest już ciemno" (sprawdź!) dał zespołowi Bursztynowego Słowika oraz Słowika Publiczności.

Piotr Kupicha w najbliższy weekend wystąpi w Uniejowie podczas piątej edycji Earth Festivalu. Tegoroczna impreza składa się z aż trzech dni koncertowych i dwóch dni przeróżnych atrakcji plenerowych, przygotowanych na miejscu przez partnerów wydarzenia. 

Reklama

Transmisja wszystkich koncertów w telewizji Polsat. W czasie trwania festiwalu śledźcie także Interię - będziemy zamieszczać dla Was relacje z koncertów oraz wyjątkowe materiały z imprezy, m.in. wywiady z gwiazdami Uniejów Earth Festival 2022.

Piotr Kupicha (Feel) na Earth Festival Uniejów 2022: "To będzie poważniejszy koncert"

Piotr Kupicha będzie jednym z artystów, którzy wystąpią podczas Earth Festival 2022 w Uniejowie. Wokalista otworzy sobotni koncert "Artyści przeciwko wojnie". To hołd dla wszystkich ofiar barbarzyńskiej wojny, która toczy się za naszą wschodnią granicą. Oprócz utworów muzycznych, usłyszymy też wstrząsające świadectwa dzieci, które przeżyły wojenne piekło. 

"W Uniejowie będzie poważniejszy koncert. Będzie dotyczył wojny, tego co się dzieje za naszą wschodnią granicą. Rozpocznę go i zaśpiewam piosenkę Budki Suflera, pt. 'Demony wojny', która jest naprawdę piękna" - opowiedział Mateuszowi Kamińskiemu dla Interii Kupicha.

Wokalista jest przekonany, że poradzi sobie z piosenką legendy polskiej muzyki.

"Zawsze jak śpiewam rzeczy, których nie znam, to wcześniej sprawdzam czy uciągnę, czy zaśpiewam to dobrze. Ta piosenka bardzo mi leży i myślę, że będzie pięknie" - zapewnia.

Artysta z powodu zerwania ścięgna Achillesa porusza się o kulach. Nie ma to jednak wpływu na barwę głosu - Piotr nie zamierza więc robić przerwy w koncertowaniu. Jak nas zapewnił, do Uniejowa na pewno dotrze.

"Chodzę o kulach, bo takie są zalecenia lekarza, ale z drugiej strony staram się nie poddawać. Głowa i serce działają na 100%, jedynie ta cholerna noga... Do Uniejowa dojadę i będziemy śpiewać" - obiecuje Piotr Kupicha.

Piotr Kupicha o nadchodzącym albumie Feel: "Nagrany na żywych instrumentach, bez grama ściemy"

Zapytany o nadchodzącą płytę Feel, Kupicha opowiedział, że premiera już wkrótce. "Feel 5" ukaże się 23 września.

- Płyta jest już w przedsprzedaży, można ją zamawiać. To piękny, dojrzały rockowo-popowo-bluesowy krążek. Żywy, nagrany na żywych instrumentach, bez grama ściemy - zapewnia. 

Płytę promuje singel "7 Stan".

- To jest ostatnia piosenka, którą wydaliśmy - nasz singielek. Piosenka jest tak energetyczna, tak niesie, że w niczym nie odstaje od "A gdy jest już ciemno". Nie ma może tego efektu świeżości, więc nie wiem czy się stanie hitem, czy nie, ale bardzo mocno trzymam kciuki za tą piosenkę - opowiada. 

Czytaj także:

Wpadka w TVN! Margaret nie gryzła się w język, Chajzer zakłopotany

Uniejów Earth Festival 2022: Katarzyna Nosowska, Krzysztof Zalewski, Doda i inni podczas imprezy Polsatu

Kolejna Polka robi furorę w "Mam talent"? Kim jest Alicja Marta Kowalska?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Piotr Kupicha | Feel | Budka Suflera (film) | Earth Festival Uniejów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy