Piotr Kupicha

Piotr Kupicha
0,0
Oceń
Głosy
0

Biografia

Piotr Kupicha — wiek, wzrost i początki kariery

Piotr Kupicha — wzrost: 182 cm | Piotr Kupicha urodził się 16 marca 1979 roku w Katowicach. Artysta ukończył naukę w Śląskich Technicznych Zakładach Naukowych, a następnie rozpoczął studia na Politechnice Śląskiej. Już w nastoletnim wieku zaczął interesować się grą na gitarze, a w 2000 roku został gitarzystą zespołu Sami, który zwyciężył na opolskim festiwalu w konkursie Premier. W 2004 roku muzyk odszedł z formacji, a rok później założył zespół Feel. Muzyka tworzona przez grupę spodobała się publiczności i zyskała szerokie grono odbiorców. Dzięki temu Piotr Kupicha stał się rozpoznawalny w całym kraju i mógł poświęcić większość czasu na tworzenie muzyki, rezygnując z podejmowanych wcześniej prac dorywczych. 

Piotr Kupicha — najpopularniejsze utwory i dyskografia

Piotr Kupicha wydał jeden album studyjny z zespołem Sami i pięć albumów studyjnych z grupą Feel:
2007: Feel,2009: Feel 2,2011: Feel 3,2022: Feel 5.

Najpopularniejsze utwory Piotra Kupichy i zespołu Feel:
Jak anioła głos,A gdy jest już ciemno,No pokaż, na co Cię stać,Gotowi na wszystko.

Piotr Kupicha — koncerty i dorobek artystyczny

Piotr Kupicha, za sprawą występów w zespole Feel i tworzonej wraz z grupą muzyki, zyskał wiele wyróżnień od branży muzycznej.

 W jego dorobku znajdują się takie trofea i tytuły jak:

2007: Sopot Festiwal — nagroda Słownik Publiczności,2007: Złote Dzioby — nagroda w kategorii Odkrycie Roku,2008: Fryderyki — nagroda w kategorii Nowa Twarz Fonografii,2008: Eska Music Awards — nagroda w kategorii Zespół Roku Polska, 2008: Eska Music Awards — nagroda w kategorii Hit Roku Polska,2008: Eska Music Awards — nagroda w kategorii Album Roku Polska, 2008: Eska Music Awards — nagroda w kategorii Video Roku,2008: Mikrofony Popcornu — nagroda w kategorii Zespół Roku Polska, 2008: Mikrofony Popcornu — nagroda w kategorii Przebój Roku Polska,2008: SuperJedynki — nagroda w kategorii Płyta roku, 2008: SuperJedynki — nagroda w kategorii Zespół roku, 2008: SuperJedynki — nagroda w kategorii Super występ,2008: Viva Comet — nagroda w kategorii Zespół Roku,2009: Telekamery Tele Tygodnia — nagroda w kategorii Muzyka.

Życie prywatne i dzieci Piotra Kupichy

Duża popularność i rozpoznawalność Piotra Kupichy sprawiły, że fani zaczęli interesować się jego życiem prywatnym. Piotr Kupicha majątek, Agata Kupicha pensjonat, Piotr Kupicha z córką — to frazy, które internauci często wpisują w wyszukiwarki. Odbiorcy chcą wiedzieć, jak wygląda życie artysty poza sceną i studiem nagraniowym. 

Piotr Kupicha z żoną i dziećmi 
Piotr Kupicha w 2005 roku ożenił się, a jego wybranką została Agata Fręś. Para doczekała się dwóch synów, jednak w 2013 roku rozwiodła się. W 2018 roku Piotr Kupicha ponownie stanął na ślubnym kobiercu, tym razem z modelką Eweliną Sienicką. Ze związku narodziły się dwie córki artysty, które przyszły na świat kolejno w 2014 i 2023 roku.