Reklama

Zbigniew Wodecki z Mitch & Mitch Orchestra wystąpią na Wiankach

21 czerwca nastąpi wyjątkowe, międzypokoleniowe spotkanie - tak na scenie, jak i wśród publiczności. Spotkanie doskonale pasujące do Wianków - Święta Muzyki i otwartego koncertu miejskiego. Gwiazdami imprezy będą Zbigniew Wodecki i Mitch & Mitch Orchestra and Choir!

Po raz kolejny na scenie spotkają się dwaj giganci. Nie po to by walczyć. Po to by wspólnie i bezwzględnie szerzyć dobro. Zapomniane dobro. Dobro lat 70. Gdy podczas jednej z tras po Polsce Mitch & Mitch wywołali na scenę anonimowego pana, by zaimprowizował coś na klawiaturze, nie mieli pojęcia, że jest on herosem krajowej muzyki popularnej. Tylko tradycyjny maraton po sklepach płytowych Warszawy dzień później szczęśliwie oddał sprawiedliwość nieznajomemu. James Boned Mitch rozpoznał na jednej z tysiąca okładek twarz i fryzurę, dzięki czemu "Mitche" zwariowali na punkcie debiutu Zbigniewa Wodeckiego. Nie było dnia i godziny, żeby nie słuchali, analizowali czy też próbowali zrozumieć teksty, których niestety zrozumieć nie mogli...

Reklama

W końcu się udało - muzycy odtworzyli oryginalne aranżacje (lekko je udoskonalając). Aby uzyskać brzmienie big-bandu z 1976 roku dziewięcioosobowy skład Mitch & Mitch poszerzy się o m.in. kwartet smyczkowy i dwuosobowy chór. I tak na scenie alternatywnej znów razem wystąpią dwie zupełnie inne generacje muzyczne. Legenda polskiej sceny muzycznej Zbigniew Wodecki oraz przodownicy polskiej alternatywy - zespół Mitch & Mitch.

Wspólnie zagrają utwory krakowskiego artysty, pochodzące z jego debiutanckiego albumu z 1976 roku zatytułowanego "Zbigniew Wodecki". Na płycie znalazła się mieszanka ballad i walczyków, połączonych z elementami jazzu, z rytmicznym nawiązaniem do samby. W ramach tego niezwykłego projektu Zbigniew Wodecki wybije się ze swojego estetycznego błogostanu i przełamie stereotypy. "Tego nie możecie przegapić"! - zachęca organizator.

Przypomnijmy, że Zbigniew Wodecki i Mitch & Mitch zadebiutowali razem na ubiegłorocznym Off Festivalu. Zobaczcie, jak o tej współpracy mówił sam wokalista:

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Zbigniew Wodecki | Wianki w Krakowie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje