Reklama

"X Factor": Pora na odcinki live!

Dziewięciu wykonawców powalczy w programie "X Factor" o popularność, kontrakt płytowy i 100 tysięcy złotych. W sobotę, 21 kwietnia, ruszają odcinki na żywo!

Choć jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, kilkoro wokalistów kontrakty z wytwórnią już podpisało, to gra wciąż jest warta świeczki. W końcu 100 tysięcy złotych piechotą nie chodzi...

Reklama

Uczestnicy, podobnie jak w pierwszej edycji, rywalizować będą w trzech grupach: wokaliści w wieku od 16 do 24 lat (grupą opiekuje się Tatiana Okupnik), uczestnicy powyżej 25. roku życia (pod wodzą Kuby Wojewódzkiego) i tradycyjnie skazywane na pożarcie zespoły wokalne (dowodzone przez Czesława Mozila).

W odcinkach na żywo o tym, kto odpadnie, będą decydować jurorzy i widzowie. Zagrożeni odpadnięciem będą dwaj uczestnicy, którzy otrzymają najmniej sms-owych głosów od oglądających. Spośród tej dwójki jurorzy wskażą wykonawcę, który pożegna się z programem.

Przed pierwszym odcinkiem live prezentujemy sylwetki wszystkich rywalizujących uczestników!

Grupa Tatiany Okupnik

Anna "Bajka" Antonik

22-latka z Lędzin pracuje w biurze i studiuje zarządzanie zasobami ludzkimi w Katowicach. Przygodę ze śpiewem zaczynała w klasycznym chórze, później jednak dała się porwać reggae i muzyce elektronicznej. Jest wokalistką zespołu Fireinthehole.

- Dużo lepiej mi się występuje, kiedy jest dużo ludzi niż na przykład w domach jurorskich, gdzie były dwie osoby - Bajka w rozmowie z INTERIA.PL przekonywała, że nie jest bardzo zestresowana przed odcinkami na żywo.

Ewelina Lisowska

Filigranowa 20-letnia studentka filologii angielskiej (studiuje we Wrocławiu) po raz pierwszy dała się poznać w programie "Mam talent", gdzie jednak nie przepuszczono jej do półfinałów. Wokalistka post-hardcore'owego zespołu Nurth wyróżnia się charakterystycznym wizerunkiem, którego nieodłącznym elementem jest mała gwiazdka na policzku.

Dziewczyna z gwiazdką - sprawdź nasz jesienny wywiad z Eweliną Lisowską

Ewelina Lisowska podczas przesłuchań w "domu" Tatiany Okupnik:


Dawid Podsiadło

18-latek z Dąbrowy Górniczej wrócił do "X Factor" po niepowodzeniu w pierwszej edycji. Wrócił triumfalnie, bo jak burza przeszedł wszystkie castingowe zasieki.

"Poza muzyką uwielbia filmy, gry i planszowe i komputerowe, piłkę nożną, no i przede wszystkim miłość!" - czytamy na oficjalnej stronie programu.

"W zalewie setek wokalistów, których obdarowuje się ochami i achami w telewizyjnych konkursach talentów, wreszcie pojawił się ktoś, kogo nie tylko się słucha, ale w kim się zasłuchuje" - czytaj nasz komentarz!

Grupa Kuby Wojewódzkiego

Paweł "Biba" Binkiewicz

Politolog z Grójca urodził się 29 lat temu. Jest wulkanem energii, o czym przekonał się już dwukrotnie przez niego przewrócony Kuba Wojewódzki.

Lubujący się w klasyce rocka, a także w funku i jazzie "Biba" jest wokalistą dwóch zespołów: Salt Hill i Flying Umbrellas.

Prywatnie Binkiewicz pasjonuje się koniami, fotografią i historią Polski.

- Jest fajnie, naprawdę. Tu nie ma rywalizacji, my tu się wspieramy - powiedział nam "Biba" złapany przez nas podczas konferencji prasowej "X Factor".

Joanna Kwaśnik

Ma 29 lat i pochodzi z Wrocławia. Jest wokalistką zespołu The Crackers Band, który pracuje nad swoim drugim albumem. Śpiewa również w chórkach u rapera Mezo.

Jej wokalna kariera zaczęła się od... występów w barach karaoke. Joannie szło na tyle dobrze, że postanowiła spróbować tego profesjonalnie.

Pasja? Nie zgadniecie - kuchnia ekologiczna.

"Tak swobodnie improwizującej wokalistki w 'X Factor' jeszcze nie było" - napisaliśmy w rankingu najlepszych castingowych występów.

Marcin "Buka" Spenner

Kuba Wojewódzki nie ukrywa, że pochodzący z Gdyni pracownik firmy cateringowej i student stosunków międzynarodowych jest jego faworytem.

Śpiewa dopiero od trzech lat, w szkole wolał grać w koszykówkę. Jego ulubionym wokalistą jest Chris Cornell.

"Jesteś niesamowity, ja cię widzę w finale" - komentował jego pierwszy castingowy występ Czesław Mozil. A jeśli już przy Czesławie jesteśmy...

Grupa Czesława Mozila

De Facto

To właśnie pocieszny juror wpadł na pomysł stworzenia tego zespołu z uczestników, którzy nie przeszli dalej jako soliści.

De Facto to Ali Al-Ani, znany z pierwszej edycji "X Factor" Kamil Czostkiewicz oraz znany z "You Can Dance" Kuba Werel.

Już teraz wiemy, że De Facto będą najbardziej kontrowersyjnym uczestnikiem drugiej edycji. Wielu widzom nie przypadł do gustu boysbandowo-metroseksualny wizerunek wokalistów.

- Chcielibyśmy prosić, by do naszego zespołu podejść z lekkim przymrużeniem oka - zaapelował Kamil Czostkiewicz podczas wywiadu dla INTERIA.PL.

Soul City

Najbardziej profesjonalny i zgrany z zespołów. A przede wszystkim najliczniejszy.

Inicjatorem projektu Soul City jest Michał Bober, którego zafascynował serial "Glee"; stąd pomysł na aranżowanie muzyki popularnej na mały chór.

- Staramy się dawać czadu. Chcemy pokazać naszą energię. Naszą siłą jest to, że znamy się od lat - powiedzieli nam członkowie Soul City.

The Chance

To drugi zespół stworzony podczas "X Factor". Z tym że kobiecy. Bez dwóch zdań gwiazdą tego tria jest Magdalena Adamiak. Zdaniem wielu komentujących wokalistka powinna znaleźć się w finale jako solowa artystka.

Obok Magdy w The Chance występują także Agnieszka Latusek i Monika Marcol. Czy uda im się zabłysnąć jako tro? Przekonamy się podczas odcinków na żywo.

- Chcemy przełamać to fatum nad zespołami, w Polsce nie ma tradycji zespołów wokalnych i mamy zamiar to zmienić - deklarują dziewczyny.

Kto jest pierwszy do odstrzału, a kto może wygrać? Czekamy na wasze komentarze!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: 100 | na żywo | odcinki na żywo | The X Factor | TVN SA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje