Reklama

"Idol" o pierwszej płycie

Premiera pierwszej płyty Maćka Silskiego jest coraz bliżej. A na stronach INTERIA.PL już teraz możecie zapoznać się z kolejnymi znajdującymi się na niej nagraniami.

Maciek Silski wyda swoją płytę "Alodium" 11 czerwca. Ale już teraz posłuchajcie z niej następnych dwóch utworów: "Rock Air" i "Samsobiepan" .

Reklama

W rozmowie z naszym portalem wokalista mówił o muzykach, z którymi blisko dwa lata pracował nad tą płytą:

- To są muzycy, którzy współpracowali z różnymi artystami, począwszy od undergroundowego i funkowego zespołu Kolaboranci przez Kasię Kowalską i Urszulę, kończąc na Maryli Rodowicz, a także z muzykami jazzowymi.

Maciek opowiedział też o swojej roli, która nie ograniczała się wyłącznie do śpiewania:

Tak jak muzycy decydują, jak wykorzystywać swoje instrumenty, tak ja chciałem po swojemu nagrać wokale i uczestniczyć w aranżowaniu całokształtu. Napisałem teksty, bo miałem coś do powiedzenia. Na płycie są dwie moje kompozycje. Tytuł płyty to "Alodium" - to jest taka własność bezwarunkowa. Chciałem, żeby oni też poczuli, co to jest.

Produkcją całego materiału zajął się Michał Grymuza, o którym zwycięzca "Idola" mówi nam:

- To zaszczyt dla muzyka współpracować z takim człowiekiem. Jest niesamowicie utalentowanym człowiekiem. Wiem, że teraz słodzę sobie, ale naprawdę jestem jeszcze pod ogromnym wrażeniem. Znam faceta wiele lat, tak jak moich muzyków, a oni wciąż potrafią mnie zaskoczyć i to jest przepiękne.

Przeczytaj cały wywiad z Maćkiem Silskim .

Zobacz teledyski Maćka Silskiego na stronach INTERIA.PL!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: idole | muzyka | Maciej Silski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje