"Dziewczyno z remizy"

Od hip hopu z nad Bałtyku, przez taneczne rytmy Śląska, po poetyckiego rocka z gór. W programie "MuzzoWizja" w INTERIA.TV kolejny raz ruszamy w Polskę w poszukiwaniu muzycznych talentów.

"Kto nie wierzy w cuda, nie jest realistą" - to motto, które przyświeca naszym dzisiejszym gościom. Takimi właśnie realistami, wciąż mocno wierzącymi w cuda, są członkowie krakowskiego zespołu MarVels (zobacz profil w Muzzo.pl).

Reklama

Chłopaki występowali do tej pory pod nazwą Detox, grając głównie covery, jednak jak przyznali - dorośli już do własnego materiału. Zmienili nazwę, zarzucili koncertowanie i skupili się na przygotowaniu autorskiej płyty. Zjawili się też w "MuzzoWizji", bo opowiedzieć o albumie.

Jako "teledysk tygodnia" zaprezentujemy wideo duetu Sha i Czu (zobacz profil w Muzzo.pl). Chłopaków, którzy podobnie jak MarVels, zanim na poważnie zajęli się muzyką, a rap stał się ich życiową pasją, imali się różnych, związanych z kulturą hip-hop, zajęć. Sha malował graffiti, a Czu jeździł na desce.

Do tej pory na swoim koncie mają 5 wspólnych płyt ( jak mówią - nielegali) oraz kilkadziesiąt koncertów na terenie całego kraju. Teledysk, który dziś zaprezentujemy, to wideoklip do utworu "W tym miejscu".

W dziale "osobliwość tygodnia" przedstawimy wokalno-taneczny kwartet Yo-laos (zobacz profil w Muzzo.pl). Czterem kolegom (Foka, Pudel AKA Johnson, Marian oraz Ząbek w pewnych kręgach znany jako Sharky) bardzo się nudziło na lekcji pod tytułem "Urządzenia hydrauliczne i pneumatyczne". Zaczęli więc robić sobie jaja z zespołów discopolowych, aż wreszcie ktoś rzucił rażącą głębią myśl: "a może my byśmy także nagrali jakiś hit?". Czy im się udało? - zobaczycie w "MuzzoWizji". W dorobku ekipa ma piosenki ze słowem "dziewczyno" w tytule, jak m.in. "Dziewczyno z remizy", "Lato kończy się dziewczyno" czy "Dziewczyno z Ibizy".

Na koniec programu, kontynuując rozpoczętą tradycję prezentacji koncertów - zaprosimy Was w Beskidy, gdzie tworzy i koncertuje grupa Małe Kino (zobacz profil w Muzzo.pl). Zespół gra muzykę z kręgu poezji śpiewanej, ale nie tej ogniskowej, a raczej zmierzającej w stronę rocka poetyckiego, a nawet rocka progresywnego, do inspiracji którym, członkowie Małego Kina się przyznają.

Teksty natomiast, to utwory wybierane z pośród twórczości takich poetów jak: Jan Lechoń, Artur Rimbaud czy Oskar Wilde, choć piszą także i własne. Wideo, które za chwile zaprezentujemy, to zapis koncertowego wykonania utworu Tadeusza Micińskiego - "Jan z Lejdy".

Oglądaj "MuzzoWizję" w INTERIA.TV. Niedziela, 24 lutego, godz. 19.00.

Dowiedz się więcej na temat: cuda

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje