Reklama

Anna German: Szczęście trwało krótko

Po powrocie do zdrowia po wypadku Anna German odnosi wielkie triumfy - w Polsce odbiera nagrody, w Związku Radzieckim zapełnia największe sale. Szczęście trwało jednak krótko...

Wyreżyserowany przez Waldemara Krzystka i Aleksandra Timienkę serial "Anna German" przed ekrany przyciąga ponad 6 mln widzów. Dziewiąty odcinek zostanie wyemitowany przez TVP1 w piątek (26 kwietnia) o godzinie 20.30.

Reklama

Tytułową rolę Anny German gra Joanna Moro. Co wydarzy się w przedostatnim odcinku?

Anna odzyskuje sprawność i nagrywa kolejne płyty oraz koncertuje. W 1972 roku wychodzi za mąż za Zbyszka Tucholskiego (w tej roli Szymon Sędrowski). Wkrótce zwierza się ukochanemu, że chciałaby mieć dziecko. Mężczyzna obawia się jednak o zdrowie artystki.

Jakiś czas później German otrzymuje propozycję wyjazdu na tournée do Związku Radzieckiego. Tam zdobywa ogromną popularność i poznaje swoją najlepszą przyjaciółkę, autorkę tekstów Annę Kaczalinę. Rosjanie proponują jej obywatelstwo, ale ona odmawia.

W 1975 roku na świat przychodzi syn jej i Zbyszka, Zbigniew. Szczęście wokalistki nie trwa jednak długo. Wkrótce dowiaduje się, że jest chora na raka.

"W czasach rytualnego ubolewania, że nasze wokalistki nie potrafią przebić się za granicą, tym bardziej warto przybliżyć historię Anny German - polskiej gwiazdy międzynarodowej" - czytaj nasz tekst o Annie German!

Wszystko o serialu "Anna German" w serwisie ŚwiatSeriali.pl!

Anna German piosenki

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Anna German | serial | zwiastun | Joanna Moro

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje