Reklama

Ania Dąbrowska w stylu retro

W sobotę, 31 maja, gościem internetowej stacji radiowej RMF Extra (działającej w ramach serwisu z muzycznymi kanałami internetowymi Miastomuzyki.pl) oraz czata portalu INTERIA.PL była Ania Dąbrowska.

Wokalistka przez cztery godziny towarzyszyła słuchaczom audycji. Odpowiadała również na pytania internautów.

Reklama

Jeszcze przed programem Dąbrowska zdradziła portalowi INTERIA.PL, że jej nowa płyta "W spodniach, czy w sukience?" utrzymana będzie w stylu retro, co potwierdza zresztą pierwszy singel z tego albumu - "Nigdy więcej nie tańcz ze mną".

- Retro to przede wszystkim swoboda twórcza. Nowa płyta będzie bardziej wielowymiarowa od dwóch poprzednich - uważa wokalistka.

Na czacie Ania pojawiła się w wyśmienitym humorze i chętnie odpowiadała na pytania z najrozmaitszych dziedzin. Użytkownicy najbardziej chcieli się oczywiście dowiedzieć o najnowszą płytę Ani oraz o to, skąd bierze ona pomysły na swoje utwory:

- Pomysły biorę z różnych źródeł - mówi wokalistka. - Najczęściej jednak jest to muzyka. Ostatnio na przykład pojechałam na długi weekend do Berlina. Weszłam do sklepu z winylami, przesłuchałam 50 starych płyt i jak stamtąd wyszłam, to musiałam nagrać z 10 melodii na dyktafon w moim telefonie i myślę, że nie jedna z nich znajdzie się na nowej płycie.

Ania wyznała również, że bycie popularną wokalistką nie wywiera na niej żadnej presji. Nie pozwala na to, aby kierował nią strach. Gdyby miała możliwość, wzięłaby udział w Eurowizji. Uważa jednak, że największe sukcesy zwycięskie piosenki odnosiły za czasów Abby.

Wielu CZATerian nie zgadzało się z Anią i dociekało, dlaczego ostatnio skrytykowała Szymona Wydrę.

Ania Dąbrowska: Bo jestem przeciwniczką znęcania się nad zwierzętami. Jestem przeciwna robieniu kariery w takim kontekście

Jeśli chodzi o gusta muzyczne Ani, to najbardziej lubi ona słuchać Otisa Reddinga - czarnoskórego wykonawcy z lat 60-tych. Podziwia też Amy Winehouse, Gnarlsa Barkley'a oraz Corneliusa.

Na koniec rozmowy, Ania wyznała że tak jak każda kobieta ma wiele kompleksów. Uważa, że jest za gruba i powinna się odchudzać. Lubi modę, ale żałuje że nie może nosić tego co chce.

Zobacz teledyski Ani Dąbrowskiej na stronach INTERIA.PL.

Pełny zapis czata z Anią Dąbrowską znajdziecie tutaj.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: styl | styl retro | suknie ślubne w stylu retro | Stylu | Ania Dąbrowska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje