Reklama

Weterani metalu w "Stodole"

Polski Vader, amerykański Solitude Aeturnus i angielski Onslaught - trzy utytułowane formacje powstałe w latach 80. zagrają na jedynym koncercie w warszawskiej "Stodole". Reprezentanci klasycznych death-, doom- i thrashmetalowych dźwięków wystąpią dla polskich fanów 12 lutego 2007 roku.

Warszawski koncert Vadera będzie również pierwszym polskim występem zespołu w 2007 roku i występ ten będzie stanowił ukoronowanie kariery olsztynian, którzy w związku ze zbliżającą się 25. rocznicą powstania, przygotują specjalny show.

Reklama

Z kolei Solitude Aeturnus to formacja, która jest jedną z ikon doommetalowego grania, w którym ciężkie gitarowe riffy przeplatają się z mocnymi, acz czystymi wokalami. Grupa, która należy już do klasyków gatunku, została ostatnio przypomniana fanom za sprawą reedycji dwu klasycznych płyt "Into The Depths Of Sorrow" (1991) oraz "Beyond The Crimson Horizon"(1992).

Twórczość formacji Johna Pereza śmiało sięga również nie tylko do tak szlachetnych wzorców jak Candlemass, ale również sporą inspiracją jest dla niej muzyka psychodeliczna oraz hard rock z końca lat 70.

W tym roku po ośmioletniej przerwie, Teksańczycy powrócili na scenę z bardzo dobrze przyjętym albumem "Alone" (album miesiąca w magazynie "Rock Hard"!).

Brytyjski Onslaught to natomiast formacja, której twórczość bardzo dobrze znana jest sympatykom thrash metalu. To właśnie na tej grupie, która na muzycznej scenie działa już ponad ćwierć wieku, wzorowały się takie nazwy jak np. The Exploited czy Discharge.

Onslaught nagrał w swojej karierze 3 duże albumy, po czym w 1991 roku grupa uległa rozwiązaniu. Po prawie 15 latach absencji, formacja ogłosiła swoją reaktywację i na luty 2007 roku zapowiada nowy studyjny krążek "Killing Peace", który będzie jej pierwszą studyjną płytą po klasycznej już pozycji z 1989 roku "In Search Of Sanity".

Dodatkowo, w "Stodole" zaprezentuj się jeszcze jeden zespół, którego nazwa zostanie wkrótce ogłoszona.

Wszystkie koncerty zarejestrowane zostaną na potrzeby materiałów DVD.

Bramy warszawskiego klubu zostaną otwarte o godz. 17. Bilet na koncert kosztuje 60 zł ( 50 zł w przedsprzedaży).

Zobacz teledyski Vadera na stronach INTERIA.PL.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Vader | weteran | stodoła | koncert | weterani | Onslaught | Solitude Aeturnus

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje