To miało być święto rocka w Katowicach. "Przepraszamy za wszelkie niedogodności"

Michał Boroń

Oprac.: Michał Boroń

Zaplanowana na 13-14 lipca w Spodku w Katowicach tegoroczna edycja Summer Fog Festival się nie odbędzie. Na imprezie miały zagrać polskie i światowe legendy rocka, a w roli headlinerów pojawić się grupy Hawkwind i Arena.

Clive Nolan jest liderem grupy Arena
Clive Nolan jest liderem grupy ArenaKevin Nixon/Prog Magazine/FutureGetty Images

"Z przykrością informujemy, że z przyczyn niezależnych od nas jesteśmy zmuszeni do przeniesienia tegorocznej edycji festiwalu Summer Fog Festival na inny termin. Aktualnie trwają ustalenia w temacie nowej daty festiwalu. Bilety zachowują ważność na kolejny termin. Osoby, które już zakupiły bilety, a chciałyby je zwrócić, to mogą to zrobić w punktach sprzedaży. Ich koszt zostanie zwrócony zgodnie z regulaminem. Przepraszamy za wszelkie niedogodności z tym związane. Liczymy na Państwa wsparcie i zrozumienie. Do zobaczenia, podczas kolejnej daty" - taki komunikat przekazali organizatorzy festiwalu.

Impreza miała się odbyć w kolejny weekend (13-14 lipca) w Spodku w Katowicach. Headlinerami miały być grupy Arena i Hawkwind, a na scenie mieli pojawić się również Józef Skrzek z SBB ("Wojna światów live"), Amarok, RSC, Agusa, Lizard (35-lecie działalności), Alex Henry Foster i Colloseum.

Arena przeprasza polskich fanów

Komunikat o odwołanym festiwalu w mediach społecznościowych przekazała też brytyjska Arena, jedna z czołowych formacji nurtu neo prog rocka. Na jej czele stoją klawiszowiec Clive Nolan (m.in. Pendragon, Shadowland) i perkusista Mick Pointer, oryginalny bębniarz Marillion. Od 2020 r. wokalistą jest Damian Wilson, stojący wcześniej za mikrofonem w Threshold i Headspace. Współpracował też z m.in. Rickiem Wakemanem, Arjenem Antonym Lucassenem i Landmarq.

"Jak wielu z was wie, Arena została potwierdzona na tym festiwalu niespełna cztery tygodnie temu! Organizatorzy poprosili nas, byśmy zagrali, a wygląda na to, że problemy i odwołania występów przez inne zespoły ciągnęły się od wielu miesięcy. Przepraszamy naszych polskich fanów, przykro nam, że nie możemy przyjechać, ale sytuacja jest całkowicie poza nami. Będziemy w Polsce z trasą z okazji naszego 30-lecia w maju przyszłego roku, a daty zostaną ogłoszone wkrótce" - czytamy.

OFF Festival Katowice 2024: co czeka nas w sierpniu?materiały prasowe
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}