Reklama

Reklama

Sylwester TVN w Warszawie odwołany! Co planuje TVP?

W tym roku nie odbędzie się sylwester w Warszawie, który od 2016 roku był transmitowany przez stację TVN. TVP planuje natomiast wrócić do Zakopanego.

W tym roku nie odbędzie się sylwester w Warszawie, który od 2016 roku był transmitowany przez stację TVN. TVP planuje natomiast wrócić do Zakopanego.
Zenek Martyniuk na scenie podczas koncertu sylwestrowego /AKPA

W ubiegłym roku z powodu pandemii telewizyjne imprezy sylwestrowe nie mogły odbyć się w klasycznej formie. Jednak mimo nałożonych obostrzeń Sylwester Marzeń z Dwójką został zorganizowany w plenerze, a na koncercie pojawiła się publiczność. Impreza odbyła się w amfiteatrze w Ostródzie.

Z imprezy, tradycyjnie organizowanej w Warszawie, zrezygnował TVN - zamiast tego na antenie można było zobaczyć filmy "Nigdy w życiu", "Pieniądze to nie wszystko" i "American Pie II".

W tym roku władze telewizji podtrzymały swoją decyzję. "W związku z trwającą epidemią COVID-19 Warszawa nie planuje w tym roku organizacji plenerowego koncertu sylwestrowego" - przekazał Wojciech Śmiech, naczelnik wydziału prasowego w Urzędzie m.st. Warszawy. 

Reklama

Sylwester Marzeń z Dwójką - co planuje TVP?

"Żal nam, że nie możemy być w tym roku znowu w Zakopanem. Pozdrawiamy serdecznie burmistrza, pozdrawiamy serdecznie mieszkańców Zakopanego, górali, Podhalan i wszystkich ludzi, którzy zawsze przyjeżdżali do Zakopanego w olbrzymiej liczbie" - mówił Jacek Kurski w ubiegłym roku, dodając, że jeśli tylko będzie taka możliwość, Sylwester Marzeń z Dwójką wróci na Podhale. 

Na początku października w sieci pojawiły się informacje, że w tym roku impreza zostanie zorganizowana w Zakopanem. Stacja nie potwierdziła oficjalnie tych informacji. 

Kinga Ripper, szefowa wydziału kultury fizycznej i komunikacji społecznej zakopiańskiego magistratu, w rozmowie z Wirtualnymi Mediami powiedziała, że decyzje nie zostały jeszcze podjęte. "Nie podpisano umów z TVP. Koncert sylwestrowy to dla Zakopanego wspaniała promocja, a dla przedsiębiorców możliwość zarobku. Zależy nam na kontynuowaniu przedsięwzięcia i dalszej udanej współpracy z TVP, jednak sytuacja związana z pandemią nie pozwala na swobodne planowanie imprezy o tak dużym zasięgu" - wyjaśniła.

"Na początku października agencja odpowiedzialna za organizację koncertu z ramienia telewizji wynajęła u nas na okres sylwestrowo-noworoczny niemal wszystkie pokoje. Nie ukrywali, że robią to, bo ich ludzie będą pracować przy telewizyjnym Sylwestrze" - takie informacje przekazała z kolei Onetowi pracownica jednego z ośrodków wypoczynkowych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL