"Stąpamy po cienkiej linii". Queensrÿche powraca do Polski

Michał Boroń

Oprac.: Michał Boroń

Uznawana za jedną z legend heavy/prog metalu grupa Queensrÿche przyjedzie do Polski w lutym 2025 r. Gdzie odbędzie się koncert w ramach trasy "The Origins Tour EU/UK"?

Queensrÿche w akcji
Queensrÿche w akcjiScott DudelsonGetty Images

W 2022 r. zespół Queensrÿche wypuścił swój szesnasty album "Digital Noise Alliance", który jest kwintesencją brzmienia Amerykanów.

W ramach trasy "The Origins Tour EU/UK" legenda heavy i progressive metalu 25 lutego 2025 r. wystąpi w klubie Palladium w Warszawie. W roli gościa specjalnego pojawi się grupa Night Demon.

Queensrÿche powraca do Polski. Gdzie wystąpi legenda metalu?

Działający od 1982 r. Queensrÿche ma w dorobku ponad 20 mln sprzedanych płyt na całym świecie, nominacje do Grammy i nagrodę MTV za przebój "Silent Lucidity". Do najwyżej ocenianych albumów należą "Operation: Mindcrime" (1988) i "Empire" (1990).

"Dla mnie, muzycznie i tekstowo, Queensrÿche zawsze reprezentowało coś intelektualnego. W czasach, gdy zespoły pisały o sex, drugs, and rock'n'roll, piosenki Queensrÿche były o polityce, religii i niesprawiedliwości społecznej. Te tematy są teraz bardziej aktualne niż kiedykolwiek. Dziś nadal stąpamy po cienkiej linii między niemówieniem ludziom co mają myśleć, a zachęcaniem do po prostu myślenia" - podkreśla Todd La Torre, który od 2012 r. jest wokalistą zespołu.

Za mikrofonem zastąpił on wtedy Geoffa Tate'a, który po burzliwym rozstaniu z pozostałymi muzykami występował do 2017 r. ze swoim zespołem pod nazwą Operation: Mindcrime. Obecnie kontynuuje działalność solową.

Przedsprzedaż biletów na koncert w Warszawie rozpocznie się 12 lipca o godzinie 11:00.

Ofelia szykuje nowy album i opowiada o muzycznych celachINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}