Satyricon dwukrotnie w Polsce

W połowie października dwa koncerty w Polsce zagra norweski Satyricon.

Satyricon powraca do Polski

Zespół Satyra i Frosta wystąpi 14 października w krakowskim Kwadracie, by dzień później pojawić się na deskach warszawskiej Progresji.

Reklama

Norwegowie odwiedzą nasz kraj w ramach trasy po Europie, na której promować będą swój nowy album. Nagrania, które ruszyły z początkiem marca, odbywają się tym razem na... farmie pod Oslo, do której zaproszono odpowiednich fachowców.  Premierę albumu, którego tytuł nie jest jeszcze znany, wyznaczono na 22 września.

Przypomnijmy, że w 2015 roku u wokalisty Sigurda "Satyra" Wongravena wykryto wczesne stadium guza mózgu, który na razie nie zagraża jego życiu.

"Kiedy po wyjściu ze szpitala, zaczęliśmy wracać do rytmu, muzyka uległa zmianie. Nie interesowało mnie już tak bardzo to, co robiliśmy wcześniej - nie tyle że mi się nie podobało, ale nie czułem już tego w ten sam sposób. Sporo z tego, co zrobiliśmy na początku było bezlitosne, gwałtowne i agresywne. Ale nie to, że teraz brzmi to płaczliwie czy smutno, jest po prostu bardziej perkusyjne, różnorodne i głębsze. Nacisk na agresję jest mniejszy" - o pracach nad nowym materiałem powiedział Satyr.

Bilety na polskie koncerty Satyricon dostępne są w cenie 90 zł (10 zł więcej w dniu imprezy).

Zobacz kultowy teledysk "Mother North" Satyricon:


Dowiedz się więcej na temat: Satyricon | koncert w Polsce

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje