Reklama

Reklama

Róisín Murphy ponownie w Polsce

Po udanym koncercie na tegorocznej edycji festiwalu Audioriver Róisín Murphy wraca do Polski na dwa koncerty. Wokalistka wystąpi 16 listopada w Warszawie (Torwar) oraz 17 listopada w Poznaniu (Hala nr 2 MTP).

Róisín Murphy ponownie wystąpi w Polsce

Listopadowe koncerty odbędą się w ramach trasy promującej nowy album Róisín Murphy zatytułowany "Hairless Toys".

Róisín zamknęła się w studio na pięć tygodni razem z Eddiem Stevensem, który odpowiada za jej brzmienie od 1997 roku. Nagrali wspólnie około trzydziestu piosenek, z których osiem trafiło na jej najnowszą płytę. Album zebrał bardzo dobre recenzje, "The Guardian" podkreślał, że jest to płyta celebrująca kulturę klubową, ale jednocześnie dojrzała i elegancka.

Jako połowa duetu Moloko, Róisín zdobyła ogromną popularność. Zespół powstał w 1994 roku w Sheffield w Wielkiej Brytanii, a największą popularność zyskał dzięki hitom takim jak "Sing It Back" i "The Time Is Now". Po sukcesie albumu "Things To Make And Do" Moloko koncertowali na całym świecie, związek Murphy i współtworzącego duet Marka Brydona nie przetrwał jednak próby czasu. Po ich rozstaniu powstała jeszcze jedna płyta - "Statues"  z 2003 roku - która zamyka dyskografię Moloko.

Reklama

"Nie byłam pewna czy jestem w stanie kontynuować karierę bez Marka. Moloko było wszystkim co znałam i bałam się co będzie dalej" - mówiła Murphy. Na szczęście, pomimo wstępnych obaw, artystka zdecydowała się działać dalej solowo. Na półki sklepowe trafiły więc albumy "Ruby Blue"(2005) i "Overpowered" (2007), a Murphy sporo czasu i uwagi poświęciła następującym po nich trasach koncertowych.

Róisín Murphy zaprasza na koncert w Polsce:

Zobacz teledysk "You Know Me Better":

Po ich zakończeniu Róisín skupiła się na życiu prywatnym. Pojawiła się gościnnie w kilku utworach - m.in. na płycie Davida Byrne'a i Fatboy Slima - a w 2014 roku nagrała po włosku EP-kę "Mi Senti". To była jednak dopiero nieśmiała zapowiedź jej wielkiego powrotu.

Wejściówki na jesienne koncerty Róisín Murphy trafią do sprzedaży w środę, 29 lipca.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Roisin Murphy | koncert w Polsce

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje