Reklama

"Los lubi płatać figle". Mystic Festival 2024 ze zmianami w programie

Na niewiele tydzień przed rozpoczęciem tegorocznej edycji Mystic Festival w Gdańsku organizatorzy przekazali informacje o zmianach w programie imprezy. Kogo zabraknie, a kto dodatkowy pojawi się podczas święta metalu w Stoczni Gdańskiej?

Na niewiele tydzień przed rozpoczęciem tegorocznej edycji Mystic Festival w Gdańsku organizatorzy przekazali informacje o zmianach w programie imprezy. Kogo zabraknie, a kto dodatkowy pojawi się podczas święta metalu w Stoczni Gdańskiej?
Tak było na Mystic Festival 2023 /Krzysztof Zatycki /Agencja FORUM

Mystic Festival odbędzie się w dniach 5-8 czerwca na terenie Stoczni Gdańskiej. To dziś jedna z największych metalowych imprez w Europie, której pierwsza edycja odbyła się w 1999 roku. Pod tym szyldem wystąpiły już w Polsce największe gwiazdy metalu i okolic, m.in. Iron Maiden, Judas Priest, Slayer, King Diamond, Slipknot, Nightwish i Celtic Frost.

Reklama

W tym roku przez cztery dni na kilku scenach zagra blisko setka wykonawców reprezentujących różne oblicza ciężkiego grania. Nie niewiele ponad tydzień organizatorzy poinformowali o zmianach, które czekają uczestników.

"Organizowanie festiwalu to złożone wyzwanie logistyczne, więc planujemy wszystko z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Niestety, los lubi płatać figle i z przyczyn od nas niezależnych swoje występy w Gdańsku odwołały grupy Twin Temple, Ithaca i Dödsrit" - czytamy.

W programie imprezy na ich miejsce pojawią się następujący wykonawcy: Witch Fever (doompunkowy kwartet z Manchesteru, który posępne dziedzictwo Black Sabbath łączy z piwnicznym brudem), Pest Control (muzyka Anglików to crossover, siejący zniszczenie na pograniczu hardcore'a i staroszkolnego thrashu) oraz Loathfinder (krakowska ekipa łączy death i black metal, a w składzie znajdują się muzycy znani m.in. z Totenmesse i Fleshworld).

Mystic Festival 2024: Kto wystąpi?

Wśród wykonawców Mystic Festival 2024 znaleźli się m.in. Bruce Dickinson, Kerry King, Orange Goblin, Suffocation, Lord Of The Lost, Thy Art Is Murder, Asphyx, Satyricon, Accept, Life Of Agony, ITHACA, Sanguisugabogg, Black Gold, Humanity's Last Breath, Biohazard, Leprous, High On Fire, Endseeker, Graveyard, Mysticum, Lamp of Murmuur, Wayfarer, Furia, Chelsea Wolfe, Ghostkid, Vio-lence, Body Count, Sodom, Crystal Lake, LIK, Enter Shikari, Dool, Cage Fight i Hanabie, Kreator, Fear Factory, 1000mods, Insomnium, Gutalax, Evil Invaders, DITZ, Ten56, Villagers Of Ioannina City, Textures, Massive Wagons, Party Cannon, Gaupa, Skálmöld, Witching, Dvne, Vltimas, Manbryne, Sznur, owls woods graves, Embrional, HellFuck, Schizma, Zamilska, WAVS, Ampacity, Crowbar, Blasphemy, Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs, Twin Temple, Wargasm, Scowl, Múr, Zeal & Ardor, Kadavar i Bewitched, Paradise Lost (ze specjalnym programem, o którym zdecydują fani) i Dark Funeral.

Headlinerami imprezy będą brytyjska grupa Bring Me The Horizon, Machine Head z USA oraz jedna z ikon thrash metalu - Megadeth.

Mystic Festival 2024 - ceny biletów

Bilet jednodniowy (wybrany dzień w terminie 6-8.06) - 349 zł
Bilet dwudniowy (6-7.06) - 549 zł
Bilet weekendowy (7-8.06) - 549 zł
Karnet czterodniowy - 799 zł
Karnet czterodniowy VIP - 1299 zł.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mystic Festival
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama