Reklama

Reklama

Iron Maiden przed koncertem w Warszawie. Czy dach będzie otwarty? [POGODA]

W niedzielę na PGE Narodowym w Warszawie wystąpi legendarna grupa Iron Maiden. W związku z panującymi w Polsce upałami i ostrzeżeniami przed burzami w stolicy fani zastanawiają się, czy dach nad obiektem będzie rozłożony.

W niedzielę na PGE Narodowym w Warszawie wystąpi legendarna grupa Iron Maiden. W związku z panującymi w Polsce upałami i ostrzeżeniami przed burzami w stolicy fani zastanawiają się, czy dach nad obiektem będzie rozłożony.
Bruce Dickinson (Iron Maiden) na scenie /Michael Laughlin/Sun Sentinel/Tribune News Service /Getty Images

W niedzielę 24 lipca na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie zagra grupa Iron Maiden. Zespół powraca do Europy i kontynuuje trasę koncertową "Legacy Of The Beast Tour". Początkowo planowano, że warszawski koncert odbędzie się 5 lipca 2020 r., później przełożono go na 11 czerwca 2021 r. z powodu przeciągającej się pandemii koronawirusa i obostrzeń covidowych.

"Oczywiście, zespół jest bardzo rozczarowany. Drugie lato bez trasy koncertowej 'Legacy' jest bardzo trudne do zniesienia. Zespół przesyła wszystkim najlepsze życzenia, doskonale wiedząc, że wy, fani, czujecie to samo. Jak wszyscy wiemy, realnie nie ma żadnej alternatywy, więc wykorzystamy ten czas przygotowując się do niezapomnianej i jeszcze bardziej spektakularnej trasy Legacy w przyszłym roku, obiecujemy! Do tego czasu bądźcie bezpieczny i odpowiedzialni" -  komentował odwołanie ubiegłorocznego koncertu w Warszawie menedżer zespołu, Rod Smallwood.

Reklama

Od rozpoczęcia trasy "Legacy Of The Beast Tour" 26 maja 2018 r. muzycy Iron Maiden zagrali dla milionów fanów w 39 krajach świata. W marcu 2020 r. trasę zawieszono z powodu pandemii COVID-19.

Obecnie grupa kontynuuje występy w Europie. W lipcu koncertowała w Austrii, Bułgarii, Grecji, Niemczech i Szwecji. Specjalnymi gośćmi warszawskiego koncertu są zespoły Within Temptation i Lord of the Lost.

Iron Maiden - czasówka koncertu w Warszawie

  • 16.00 - early entrance
  • 16.30 - otwarcie bram PGE Narodowego
  • 18.30 - Lord of the Lost
  • 19.30 - Within Temptation
  • 20.50 - Iron Maiden
  • 22.50  zakończenie imprezy

Harmonogram ma charakter orientacyjny i może ulec zmianie. Wejście na stadion będzie możliwe przez cały czas trwania wydarzenia.

Bilety na koncert z 5 lipca 2020 roku oraz 11 czerwca 2021 zachowują ważność. Bilety na wydarzenie są imienne.

Ze strony PGE Narodowego dowiadujemy się, że w dniu wydarzenia dach będzie otwarty, czyli niebo będzie widoczne. W niedzielę w stolicy maksymalna temperatura wynosić będzie 25 stopni i nie są przewidziane opady.

Koncert w plenerze? Sprawdź prognozę pogody i nie daj się zaskoczyć! Wypróbuj aplikację Pogoda Interia! Zainstaluj z Google Play lub App Store

Iron Maiden - legenda nurtu New Wave of British Heavy Metal

Iron Maiden to brytyjski zespół heavymetalowy pochodzący z Londynu. Grupa powstała 25 grudnia 1975 roku z inicjatywy basisty i głównego kompozytora Steve'a Harrisa. Pierwszy koncert odbył się 1 maja 1976 roku w St. Nicks Hall w Londynie. Twórczość grupy stanowi wzorzec muzyki heavymetalowej.

Zespół uważany za jeden z najwybitniejszych w historii rocka nagrał kilkadziesiąt album studyjnych i koncertowych. Przez lata wielokrotnie zmieniał się skład grupy. Jedyną osobą z pierwotnego składu Iron Maiden jest jej założyciel, kompozytor i basista Stephen "Steve" Percy Harris. U jego boku występują także: Bruce Dickinson (wokal), Dave Murray, Adrian Smith, Janick Gers (gitary) oraz Nicko McBrain (perkusja).

Iron Maiden już kilkanaście razy koncertował w Polsce. W sierpniu 1984 roku grupa zagrała w Polsce pięć koncertów w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu i Zabrzu. Po raz drugi grupa pojawiła się w Polsce w 1986 r. promując album "Somewhere in Time". Warszawski koncert odbył się 25 września 1986 r. w Hali Torwar. Kolejne koncerty odbyły się w 1995, 1998 i 2000 r.

W nowym stuleciu Iron Maiden odwiedzał Polskę jeszcze ośmiokrotnie. Po raz ostatni Brytyjczycy zagrali dla polskiej publiczności podczas trasy "Beast World Tour" 27 lipca 2018 r. w krakowskiej Tauron Arenie.

W trakcie 40-letniej kariery scenicznej artyści zostali wyróżnieni licznymi nagrodami muzycznymi. włączając w to m.in. Grammy Awards, Brit Awards 2009, Silver Clef Award, Public Choice International, Classic Rock Roll of Honours Awards, Metal Hammer Golden Gods Awards, Nordoff Robbins Award oraz Ivor Novello Awards.

Czytaj także:

Bruce Dickinson dodaje otuchy chorym na raka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL