"Bezkompromisowa ekstrema" dotrze do Polski. Belphegor i Malevolent Creation na wspólnych koncertach

Michał Boroń

Oprac.: Michał Boroń

Na początku września na trzy koncerty do Polski przyjadą austriaccy deathmetalowcy z grupy Belphegor. "Bluźniercom" promującym płytę "The Devils" (2022) towarzyszyć będzie ikona amerykańskiego death metalu - Malevolent Creation.

Belphegor w akcji
Belphegor w akcjiMariano Regidor/RedfernsGetty Images

"The Devils Last European Run 2024" to nazwa trasy, na której dowodzony przez Helmutha Belphegor będzie żegnać się z etapem działalności poświęconym albumowi "The Devils" (2022).

"To kolejna mocna pozycja w katalogu weteranów bezkompromisowej ekstremy, a myśli o jakiejkolwiek zniżce formy już za sprawą pierwszych dźwięków wybija z głowy" - czytamy w ogłoszeniu, w którym organizatorzy zapowiadają potrójną dawkę "plugawego metalu najwyższej próby".

Austriakom towarzyszyć będzie amerykańska legenda death metalu - Malevolent Creation. Dotychczasowy dorobek zamyka "The 13th Beast" (2019).

Skład trasy zamykają: groove/death metalowy Confess, którego pochodzący z Iranu członkowie za swoją krytykującą religię i rząd twórczość zostali skazani na 14 lat więzienia przez sąd w Teheranie oraz brutalni, techniczni deathmetalowcy z Monument of Misanthropy. Ich najnowsza płyta, "Vile Postmortem Irrumatio", wydana zostanie 26 lipca pod egidą Transcending Obscurity Records.

Belphegor i Malevolent Creation - szczegóły koncertów w Polsce:

5.09 - Warszawa, Proxima
6.09 - Kraków, Kwadrat
7.09 - Poznań, 2Progi.

Bilety na te koncerty trafiły już do sprzedaży.

Grzegorz Kupczyk z solowym albumem. „Ukłon w stronę fanów”INTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}