Metallica śpiewa po polsku przebój Maanam. Co wydarzyło się w Warszawie? [SETLISTA]

Michał Boroń

Oprac.: Michał Boroń

W poprzednich latach był "Wehikuł czasu" Dżemu, był "Sen o Warszawie" Czesława Niemena. Tym razem Metallica na drugim z dwóch koncertów w Warszawie sięgnęła po wykonany po polsku przebój "Kocham cię, kochanie moje" grupy Maanam. Co jeszcze wydarzyło się na PGE Narodowym w towarzystwie ok. 70 tysięcy fanów?

Robert Trujillo i Kirk Hammett (Metallica) w Warszawie
Robert Trujillo i Kirk Hammett (Metallica) w WarszawiePrzemek KokotINTERIA.PL

W ramach promocji płyty "72 Seasons" legenda thrash metalu daje po dwa różne koncerty w każdym mieście, z różnymi setlistami i różnymi supportami pod hasłem "No Repeat Weekend".

W Warszawie Metallica zaplanowała dwa występy na PGE Narodowym dla ok. 70-80 tys. fanów (tyle wynosi pojemność tego obiektu; bilety wyprzedały się dawno temu) - 5 i 7 lipca. Pierwszego dnia w stolicy na scenie Metallikę wsparli Architects i Mammoth WVH, czyli zespół dowodzony przez Wolfganga Van Halena, syna nieżyjącego już wirtuoza gitary - Eddiego Van Halena.

Z kolei w niedzielę w roli gości specjalnych pojawili się Five Finger Death Punch i Ice Nine Kills. Wiadomo jednak, że fani najbardziej czekali na bohaterów wieczoru, którzy wystąpili na specjalnej obrotowej scenie 360 stopni (z miejscem dla fanów w centrum - tzw. Snake Pit).

Zgodnie z planem trasy, Metallica na drugim koncercie sięgnęła po zupełnie inny zestaw utworów. Z promowanej płyty "72 Seasons" usłyszeliśmy numery "Lux Æterna", "Too Far Gone?" i "Inamorata".

Robert Trujillo (tyłem), James Hetfield i Kirk Hammett (Metallica)
Kirk Hammett (Metallica)
Lars Ulrich (Metallica)
James Hetfield i Lars Ulrich (Metallica)
+9

Tradycją stał się już krótki przerywnik pod tytułem "Kirk & Rob doodle". Gitarzysta Kirk Hammett i basista Robert Trujillo, który przejmuje wtedy także mikrofon, dają wtedy odpocząć liderom: Jamesowi Hetfieldowi (wokal, gitara) i Larsowi Ulrichowi (perkusja), prezentując dopasowany do danego kraju krótki występ.

Podczas poprzedniej wizyty w stolicy muzycy zaprezentowali wykonany w języku polskim przebój "Sen o Warszawie" Czesława Niemena. Teraz furorę zrobił "Kocham cię, kochanie moje" grupy Maanam. "Witajcie na imprezie" - zapowiedział Rob Trujillo, dodając, że ma "wiele szacunku" do zespołu, którego piosenkę wykona.

Metallica - Kocham Cię, Kochanie Moje (Maanam KORA) Live at PGE Narodowy, Warsaw, Poland 07.07.2024

Metallica na drugim z koncertów w Warszawie - setlista:

1. "Whiplash"
2. "For Whom The Bell Tolls"
3. "Ride The Lightning"
4. "Until It Sleeps"
5. "Lux Æterna"
6. "Too Far Gone?"
7. "Welcome Home (Sanitarium)"
8. "Wherever I May Roam"
9. "The Call of Ktulu"
10. "No Leaf Clover"
11. "Inamorata"
12. "Blackened"
13. "Moth Into Flame"
14. "One"
15. "Enter Sandman".

Organizatorem koncertów Metalliki był Live Nation.

Grzegorz Kupczyk z solowym albumem. „Ukłon w stronę fanów”INTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}