Kacper Kuszewski podzielił się diagnozą. Zmagał się z tym od najmłodszych lat

Kacper Kuszewski od dziecka zmagał się z pewną przypadłością. Dopiero kilka lat temu lekarze odkryli co dokładnie mu dolega. W niedawnym wywiadzie opowiedział o tym, jak utrudniało to jego funkcjonowanie. Podzielił się osobistą historią, zwracając uwagę na to często bagatelizowane zaburzenie.

Kacper Kuszewski zmaga się z ADHD
Kacper Kuszewski zmaga się z ADHDGałązkaAKPA

Kacper Kuszewski zasłynął w świecie show biznesu swoim talentem aktorskim. Dał się poznać szerokiej publiczności przed laty, kiedy wkroczył na plan serialu "M jak miłość" jako Marek Mostowiak. W późniejszych latach swojej kariery zaprezentował się publiczności jako aktor śpiewający. Występował na znanych teatralnych scenach, m.in. w Teatrze Capitol we Wrocławiu czy Teatrze Muzycznym "Roma" w Warszawie.

Kacper Kuszewski brał również udział w różnego rodzaju programach muzycznych i rozrywkowych. Przez lata zasiadał na fotelu jurorskim w show Polsatu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", gdzie uprzednio był także uczestnikiem. Niedawno potwierdzono, że podjął się nowej współpracy - będzie prowadzącym najnowszej edycji teleturnieju "Tak to leciało" w TVP.

Kacper Kuszewski napotkał pewne trudności na drodze do sukcesu

Pomimo ogromnej rozpoznawalności w branży muzycznej i wielu sukcesów na swojej drodze, Kacper Kuszewski od lat zmaga się z uciążliwą dolegliwością. Okazało się, że u artysty zdiagnozowano ADHD. W ostatnim wywiadzie dla magazynu "Wprost" Kuszewski opowiedział o trudnościach życia codziennego. Zdradził, że pomimo tego, że zmagał się z przypadłością od najmłodszych lat, dopiero w zeszłym roku postawiono mu oficjalną diagnozę.

"W zeszłym roku zdiagnozowano u mnie ADHD. W Polsce zaczęto mówić o tej przypadłości dopiero jak kończyłem studia, wtedy też stwierdziłem, że na pewno miałem ją w dzieciństwie - wszystkie symptomy się zgadzały - tym bardziej, że uważano, że to choroba wieku dziecięcego i się z niej wyrasta. Dziś już wiemy, że to cecha neurologiczna na całe życie. W dorosłym życiu często przejawia się w inny sposób niż w dzieciństwie np. w postaci perfekcjonizmu" - wyjawił były juror "Twoja Twarz Brzmi Znajomo".

Dolegliwość artysty była bagatelizowana

Aktor wspomniał o tym, jak w dzieciństwie objawiała się u niego ta dolegliwość. Podkreślił, że wówczas nauczyciele w szkole zauważali, że nie funkcjonuje on tak, jak inne dzieci, jednak zrzucali winę na lenistwo. Problemy młodego Kuszewskiego były bagatelizowane. "Mówiono mi, że jestem muzykalny, ale nauczyciele twierdzili też, że jestem leniwy" - wspomina artysta.

Kacprowi Kuszewskiemu zaczęły coraz bardziej doskwierać problemy ze zwyczajnym funkcjonowaniem, więc postanowił coś z tym zrobić. "Poszedłem to sobie zdiagnozować, bo do dziś mam pewne problemy w funkcjonowaniu związane z ADHD" - wyznał. Dzięki diagnozie obecnie udaje mu się lepiej radzić sobie z wyzwaniami, które napotyka na swojej drodze. Opowiadając swoją historię pomaga także innym, którzy zmagają się z podobnymi problemami. Dzięki temu szerzy świadomość wśród społeczeństwa.

Jak się bawił Open'er Festival 2024?INTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}