To oni wystąpią przed legendami metalu. Kto poprzedzi Exodus i Deicide w Warszawie?

Michał Boroń

Oprac.: Michał Boroń

Organizatorzy koncertu Exodus i Deicide w Warszawie ujawnili, kto poprzedzi te legendy metalu podczas występu w Warszawie. Kto zagra w Klubie Progresja?

Blood Red Throne zagra w Warszawie
Blood Red Throne zagra w WarszawieOficjalna strona zespołu

Jak już informowaliśmy, 8 sierpnia w Klubie Progresja w Warszawie główną gwiazdą będzie amerykańska ikona thrash metalu - Exodus. W roli gościa specjalnego pojawią się ich rodacy z bluźnierczego Deicide. Jedna z legend death metalu pod koniec kwietnia wypuściła nowy album "Banished by Sin".

Teraz poznaliśmy zespół, który otworzy koncert. Mowa o Blood Red Throne, czyli grupie zaliczanej do czołówki norweskiego death metalu.

Blood Red Throne na koncercie w Polsce. "Melodia i bitka"

"Przepraszamy, czy tu biją? No pewnie! Blood Red Throne uwielbiają wyzierającą z każdego kąta agresję death metalu, dlatego zajmują się jej eksploracją od 1998 roku. Bez przerwy. Na ich nowej płycie, 'Contagion', znajdziecie i melodię, i bitkę, i parę gniotących zwolnień dla urozmaicenia" - zapowiadają organizatorzy.

Liderem formacji z Kristiansand jest Daniel "Død" Olaisen, były gitarzysta Satyricon. Do 2010 r. u jego boku występował basista Terje "Tchort" Schei, znany także z m.in. Green Carnation, Satyricon, Emperor i Carpathian Forest. Z kolei od 2023 r. za mikrofonem stoi nowy wokalista Sindre Wathne Johnsen.

Cena wejściówek: 159/169 zł - przedsprzedaż, 190 zł - w dniu koncertu.

Julia Pośnik spełniła swoje marzenie występem na Open'erzeINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}