Reklama

Reklama

Zanim posłuchasz "Nawiasem mówiąc". 10 najciekawszych utworów Łony

22 kwietnia do sprzedaży trafił nowy album Łony i Webbera "Nawiasem mówiąc". Z tej okazji warto przypomnieć jego wcześniejszą twórczość i kilka najlepszych utworów.

"Nawiasem mówiąc" to szósty album duetu Łona i Webber. Płytę, na której znalazło się 14 utworów promują dwa teledyski nakręcone do numerów "Błąd" oraz "Nie mam pojęcia". Oba klipy zrealizowano w Szczecinie. Płytę można nabyć na stronie wytwórni Dobrze Wiesz, pod TYM LINKIEM

Materiał został bardzo ciepło przyjęty, a utwory takie jak "Co tak wyje?" oraz "Woodstock’ 89", mają szansę w przyszłości stać się równie popularne jak starsze kawałki Łony. Skoro już jesteśmy przy jego wcześniejszej twórczości - poniżej znajdziecie zestawienie najciekawszych, naszym zdaniem, numerów szczecińskiego rapera i jego producenta.

Reklama

Sprawdź tekst utworu "Błąd" w serwisie Teksciory.pl!

"Rozmowa"

Pierwszy singel z pierwszej solowej płyty Łony "Koniec żartów" to ironiczna rozmowa telefoniczna zwykłego człowieka z Bogiem. Tekst, który pokazuje cały kunszt Łony, opowiada o sprawach niezwykle poważnych w sposób lekki i humorystyczny. Kolorytu utworowi dodaje również teledysk, na którym widzimy Łonę, opowiadającego o swojej rozmowie ze Stworzycielem Wojskowej Komisji Uzupełniającej. Idealny sposób na uniknięcie poboru?

Sprawdź tekst utworu "Rozmowa z Bogiem" w serwisie Teksciory.pl!

"Raperzy są niedobrzy"

Kolejny utwór z pierwszej płyty Łony. Tym razem świetnie opisujący podejście postronnych obserwatorów rapu i hip hopu. Łona numer stworzył w 2001 roku, jednak wydaje się, że do dziś niektórzy uważają, że ten gatunek muzyki to tylko szerokie spodnie i działalność przestępcza.

Sprawdź tekst numeru "Raperzy są niedobrzy" w serwisie Teksciory.pl!

"Artysto drogi I"

Na płycie "Nic dziwnego" Łony pojawiły się takie przeboje jak "Nie ufajcie Jarząbkowi" oraz puszczane na wielu imprezach "Rozmowy z cutem". Jednak drugi album rapera to też kilka mniej znanych utworów, m.in. apel do wszystkich komercyjnych artystów, którzy za wszelką cenę chcą zaistnieć, a przy okazji oburzeniem reagują na negatywne opinie.

"Nieruchomości"

Na "Nic dziwnego" pojawił się również numer "Nieruchomości", w którym Łona nowo powstające budynki i osiedla porównuje do zamkniętych na zmiany umysłów osób, które tam mieszkają.

"Panie Mahmudzie"

Pierwszy album pod nazwą Łona i Webber "Absurd i Nonsens" z okładką Marka Raczkowskiego spotkał się ze świetnymi recenzjami. Łona jeszcze sprawniej operował słowem, apelując m.in. w numerze "Panie Mahmudzie" do Mahmuda Ahmadineżada (byłego prezydenta Iranu) o porzucenie radykalnej polityki swego kraju.

Sprawdź tekst "Panie Mahmudzie" w serwisie Teksciory.pl!

"Czemu kiosk?"

Apel polityczny Łona wystosował również do Jarosława Kaczyńskiego. "Absurd i Nonses" pojawił się w 2007 roku, czyli kilka miesięcy przed końcem rządów Prawa i Sprawiedliwości. Wtedy to raper opowiadał o śnie, w którym obecna władza likwidowała kioski sprzedające nieprzychylną im prasę.

Sprawdź tekst "Czemu kiosk?" w serwisie Teksciory.pl!

"Martwisz mnie"

"Martwisz mnie" to idealny przykład tego, jak opowieść o miłości zakończyć w niespodziewany sposób. Przez cały czas słuchacz myśli, że raper snuje historię toksycznego związku. Prawda okazuje się bardziej prozaiczna.

Sprawdź tekst "Martwisz mnie" w serwisie Teksciory.pl!

"Miej wątpliwość"/"Patrz szerzej"

"Miej wątpliwość" to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych numerów Łony, w którym raper zachęca do głębszego analizowania rzeczywistości, odchodzenia od schematów i patrzenia na rożne rzeczy z innej perspektywy. Pewnego rodzaju kontynuacją tego numeru jest "Patrz szerzej".

Sprawdź tekst "Miej wątpliwość" w serwisie Teksciory.pl!

"Świat jest pełen filozofów"

W numerze z EP-ki "Insert" Łona zapewniał, że głębokie wywody to nie tylko domena tęgich głów i zwracał uwagę, że czasem nawet najprostsze stwierdzenia i pytania mają ogromny potencjał filozoficzny.

"To nic nie znaczy"

Numer z płyty "Cztery i pół", w którym Łona, mimo iż denerwuje się na niekompetentnych kelnerów, złych kierowców i celebrytów, apeluje, aby przesadnie się nimi nie denerwować, bo na pewne rzeczy po prostu nie mamy wpływu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje