Reklama

Najlepiej zarabiający raperzy na świecie w 2015 roku

Diddy ma smykałkę do biznesu, co pozwala mu cieszyć się stałymi przychodami na poziomie kilkudziesiąciu milionów dolarów rocznie /Kevin Winter /Getty Images

Magazyn "Forbes" opublikował listę najlepiej zarabiających raperów w 2015 roku. Stawce przewodzi Sean Combs, czyli Diddy. Kogo wyprzedził? O tym w tekście poniżej.

5. Pharrell - 32 miliony dolarów

Po bankructwie 50 Centa, który rok w rok łapał się do czołówki zestawienia najbogatszych i najlepiej zarabiających raperów (w tym roku Curtis Jackson nie załapał się nawet do pierwszej dwudziestki - pełna lista na dole artykułu), do wielkiej piątki wskoczył Pharrell Williams. "Forbes" dołączył go nieco na wyrost, gdyż twórcy "Happy" bliżej jest obecnie do wokalistów pop.

Dziennikarze najwidoczniej kierowali się jego powiązaniami ze środowiskiem (Pharrell odpowiadał m.in. za produkcję płyty Snoop Dogga "Bush"). Wokalista zarobił nie tylko dzięki koncertom i swoim przebojom. Williams posiada również własną linię odzieżową, a także jest trenerem amerykańskiego programu "The Voice". Gwiazdor trafił na listę, mimo wyroku sądu w związku z aferą plagiatową dotyczącą utworu "Blurred Lines" (wokalista jako współtwórca utworu musi zapłacić ponad 5 milionów dolarów).

Reklama

4. Dr. Dre - 33 miliony dolarów

To największy spadek na liście. W zeszłym roku dzięki sprzedaży firmy Beats (produkcja słuchawek) Apple'owi, zarobił gigantyczne pieniądze. Jego przychody w 2014 wynosiły 620 milionów dolarów, co sprawiło, że w poprzednim roku był najlepiej zarabiającym muzykiem na świecie.

Ostatnie miesiące nie przyniosły popularnemu raperowi i producentowi żadnej dochodowej transakcji. Konto Dra Dre zasilały w tym czasie mniejsze sumy pochodzące od Apple, a także wpływy ze sprzedaży niedawno wydanej płyty "Compton". Zyski przyniósł również niezwykle popularny w stanach film "Straight Outta Compton", opowiadający o losach grupy N.W.A. (Dre był jej członkiem). Raper był współproducentem obrazu.

3. Drake - 39,5 miliona dolarów

Najniższe miejsce na podium zajął kanadyjski raper Drake, który w tym roku wystąpił w Polsce na Open'er Festival w Gdyni. Popularny Drizzy odwiedził nasz kraj w ramach światowej trasy koncertowej, na którą złożyło się ponad 50 koncertów. Raper jest kolejnym ważnym graczem w talii Apple'a. Był on jedną z twarzy promujących otwarcie serwisu streamingowego Apple Music. Ponadto wiążą go umowy z Nike i Spritem. Nie można również zapomnieć o wydanym niespodziewanie mixtapie "If You’re Reading This It’s Too Late", który bił rekordy popularności na Spotify i królował na listach sprzedaży w USA.

Zobacz klip "Energy":

2. Jay Z - 56 milionów dolarów

Drugie miejsce zajął Jay Z, który systematycznie wzbogaca się dzięki swoim wszelakim przedsięwzięciom. Shawn Carter posiada firmę produkującą luksusowy szampan oraz wytwórnię i agencję Roc Nation. Raper zagrał również 22 wspólne koncerty ze swoją żoną, Beyonce. W zarabianiu poważnych pieniędzy nie przeszkodził nawet problematyczny start serwisu muzycznego Tidal.

1. Diddy - 60 milionów dolarów

Na pierwszym miejscu uplasował się Diddy. Jest on właścicielem kilku dobrze prosperujących firm. Diddy zainwestował m.in. w luksusową wodę mineralną (litrowa butelka kosztuje 30 dolarów), wódkę, tequilę, telewizję oraz perfumy. Raper obecnie koncertuje sporadycznie, jednak nie przeszkodziło mu to zarobić 60 milionów dolarów.

Warto przypomnieć, że Diddy posiada również największy majątek w całym środowisku hiphopowym. W maju 2015 roku wyliczono, że Sean Combs ma oszczędności w wysokości 735 milionów dolarów.

Poza pierwszą piątką znaleźli się m.in.: Eminem, Kanye West, Nicki Minaj, Snoop Dogg, Kendrick Lamar, T.I. oraz Wiz Khalifa. Poniżej lista od miejsca szóstego do dwudziestego:

6. Eminem - 31 mln dolarów
7. Kanye West - 22 mln dolarów
8. Wiz Khalifa - 21,5 mln dolarów
9. Nicki Minaj - 21 mln dolarów
10. Birdman - 18 mln dolarów
11. Pitbull - 17 mln dolarów
12. Lil Wayne - 15 mln dolarów
13. Kendrick Lamar - 12 mln dolarów
14. J. Cole - 11 mln dolarów
15. Snoop Dogg - 10 mln dolarów
16. Rick Ross - 9 mln dolarów
17. Tech N9ne - 8,5 mln dolarów
18. Ludacris - 8 mln dolarów
19. T.I. - 6 mln dolarów
20. Macklemore & Ryan Lewis - 5,5 mln dolarów

Najlepiej zarabiający muzycy w 2014 roku:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Diddy | Dr. Dre | JAY-Z | Pharrell Williams | Drake

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje