Reklama

Musisz tego posłuchać! Tygodniowy, subiektywny przegląd płytowy (24.06 - 30.06)

Dzisiaj polecamy przede wszystkim wydawnictwa polskie (z jednym wyjątkiem) i bardzo nas to cieszy. Sprawdźcie, których nowości płytowych warto posłuchać w tym tygodniu!

Okładka płyty "If You Don't Mind It Doesn't Matter"

Kubaterra - "If You Don't Mind It Doesn't Matter"

Niektórzy Kubę Dobrowolskiego kojarzyć mogą jeszcze z (nieistniejącego już) projektu Camero Cat. Dziś, jako Kubaterra, muzyk prezentuje światu swoją drugą solową płytę. 

Reklama

Pierwszą nagrał w 2014 roku w... Australii. Album, mimo że nie dotarł do tak szerokiego grona odbiorców, do jakiego powinien, cieszył się pozytywną opinią, podkreślającą znaczenie osobistych tekstów, folkowy klimat, ciepłe brzmienie i hipnotyzujący wokal Kuby.

W zeszłym roku osobą i muzyką Kubaterry zachwycił się Włodek Markowicz, dobrze znany z duetu Lekko Stronniczych.

"Kubę poznałem kiedy szukałem muzyki do filmu o Gruzji. Po dwóch spotkaniach zrozumiałem, że chcę zrobić o nim materiał. Z przyjemnością prezentuję historię krakowskiego muzyka, który odnalazł swoje brzmienie w muzyce" - napisał Markowicz pod zrealizowanym przez siebie filmem o Kubie Dobrowolskim.

Druga płyta spod szyldu Kubaterra - "If You Don't Mind It Doesn't Matter" - została nagrana w Krakowie, głównie w mieszkaniu autora, a towarzyszyli mu w tym: Jan Rey, Sebastian Kaszyca i Wojtek Gąsiorowski. Być może nie słyszeliście jeszcze debiutanckiego albumu Kuby (zachęcamy do nadrobienia zaległości!), ale nie przegapcie jego płyty nr 2! 

Małe Miasta  - "Podkucie"

Mateusz Holak oraz Mateusz Gudel postanowili przygotować małą niespodziankę dla swoich fanów i wypuścili limitowaną wersję EP-ki "Podkucie". Na niej znalazły się 3 premierowe utwory: "Moment", "Co tam" oraz "Rozglądam się", a także dwa remiksy autorstwa RAU i duetu KVBA.

Żabson - "Passion Fruits EP"

EP-kę postanowił wydać również młody i w ostatnim czasie niezwykle rozchwytywany Żabson. Materiał nagrywany był zaraz po zakończeniu prac nad albumem "NieKumam". Znalazło się na nim 5 utworów produkcji  m.in. GeezyBeatza, Kubiego oraz 2K Beatza. Gościnnie na EP-ce pojawili się m.in. Białas oraz Quebonafide. Uwagę internautów przykuła natomiast okładka, na której Żabson ubrany jest w różową bluzę, co doprowadziło do serii żartów na temat rapera.

DJ Shadow - "The Mountain Will Fall"

Z szóstą płytą w swoim dorobku Josh Davis, czyli DJ Shadow po raz kolejny postanowił odbić w nieco inne rejony muzyczne, niż te, z którymi zazwyczaj był kojarzony. Tym razem winyle ustąpiły miejsca programowi Albeton Live. Być może kolejna wola stylistyczna DJ-a i producenta nie wszystkim przypadnie do gustu, jednak radzilibyśmy się nie zniechęcać. Zwłaszcza, że na albumie znalazło się miejsce na świetne kooperacje. Shadow na płycie połączył siły m.in. z kultowym już duetem Run The Jewels oraz znanym instrumentalistą, kompozytorem i producentem Nilsem Frahmem.

Przygotowali Justyna Grochal i Daniel Kiełbasa

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: DJ Shadow | Małe Miasta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje