Reklama

Reklama

Anja Rubik i jej związki ze światem muzyki

Anja Rubik niejednokrotnie brała udział w projektach muzycznych. Sama często ogląda artystów na żywo, a z niektórymi nawet się przyjaźni. Można ją też spotkać na festiwalach. Jakie jeszcze związki z muzyką ma znana na całym świecie modelka?

Anja Rubik niejednokrotnie brała udział w projektach muzycznych. Sama często ogląda artystów na żywo, a z niektórymi nawet się przyjaźni. Można ją też spotkać na festiwalach. Jakie jeszcze związki z muzyką ma znana na całym świecie modelka?
Anja Rubik ma artystyczne zacięcie /Andreas Rentz /Getty Images

Anja Rubik w branży modowej osiągnęła już chyba wszystko. Pracowała z najwybitniejszymi projektantami i fotografami, chodziła na wybiegach najlepszych marek i zdobiła okładki prestiżowych magazynów. Mimo to 35-latka wciąż poszerza horyzonty swojej działalności - angażuje się w różne akcje społeczne (ostatnio skupiona jest na projekcie Sexed.pl) i nawiązuje współprace z przedstawicielami różnych sztuk.

Role w teledyskach

Jednym z najgłośniejszych teledysków, w jakich Anja Rubik wzięła udział, jest klip do utworu Mary Komasy "Lost Me". To prawie sześciominutowa etiuda, która ma być metaforą zaglądania w głąb siebie celem zmierzenia się z trudną rzeczywistością.

Reklama

Wokalistka wcześniej nawiązała przyjacielską relację z supermodelką. Jak przyznała w rozmowie z Interią, pomysł na scenariusz teledysku zrodził się dość spontanicznie. W klipie Rubik i Komasa występują topless, co wzbudziło sporo kontrowersji. - Myślałam, że większą kontrowersją będą same granaty niż nagość. Byłam zszokowana, że nagość jeszcze budzi tyle kontrowersji. Mój tata mi zawsze mówi: "Ta nagość w twoim wideo jest taka 'gombrowiczowska', dochodzi się do tych pierwszych warstw" - tłumaczyła Mary Komasa.

Sprawdź tekst piosenki "Lost Me" w serwisie Teksciory.pl

W przypadku teledysków nie sposób nie wspomnieć o klipie do piosenki "Chleb" Doroty Masłowskiej ukrywającej się pod pseudonimem Mister D. W nim Anja Rubik wcieliła się w postać Princess Dresiary. "Więcej 'Chleba' od Mister D. i wszystko co źle poszło w naszym społeczeństwie" - napisała na Facebooku Anja Rubik, udostępniając teledysk "Chleb". Supermodelka zebrała sporo pochlebnych opinii w zagranicznych mediach, które jej udział w klipie nazwali nawet "spektakularnym".

Sprawdź tekst piosenki "Chleb" w serwisie Teksciory.pl

Anja Rubik zagrała również w teledysku "Senora Independiente" w wykonaniu Dona Omara i Daddy'ego Yankee, współautora przeboju "Despacito".

Sprawdź klip "Senora Independiente" w serwisie Teksciory.pl

Anja Rubik i raperzy

Kiedy Anja Rubik szykowała się do wydania nowego magazynu "25", nawiązała współpracę ze swoim dobrym znajomym, Kanye Westem. Raper został współreżyserem kontrowersyjnego spotu filmowego, promującego czasopismo. Pierwszy nakład pisma poświęcony był erotyce. "On jest jak maszyna. Mówię tu nie tylko o muzyce, ale również o modzie i filmach. Poza tym jest pracoholikiem i cały czas opowiada o najdziwniejszych pomysłach, które przychodzą mu do głowy" - mówiła Anja Rubik o Weście.

Supermodelka wzięła kiedyś udział w sesji zdjęciowej dla marki Justina Timberlake'a, William Rast, razem z raperem G-Eazym. Podczas jednego z jego pobytów w Polsce zapytaliśmy go o jego relacje z supermodelką.

- Anja to moja dobra przyjaciółka, to dziś utrzymujemy kontakt. Nasze pierwsze spotkanie było dla mnie niezwykłym doświadczeniem. Nigdy wcześniej nie znałem nikogo tak sławnego ze świata mody. To było moje pierwsze spotkanie z kimś tak wysoko postawionym. Mogłem też zobaczyć na własne oczy, jak Anja pracuje. Nikt nie trafia tak wysoko przez przypadek. Trzeba mieć talent, umiejętność i coś specjalnego w sobie. Anja to ma - mówił nam raper.

Anja na Akademii Sztuk Przepięknych

W tym roku Anja Rubik była gościem Akademii Sztuk Przepięknych na Pol'And'Rock Festival (wcześniej odbywający się pod nazwą Przystanek Woodstock). Na spotkaniu prowadzonym przez Bartosza Węglarczyka opowiadała o swojej działalności społecznej, zwłaszcza o wspomnianej kampanii Sexed.pl, która ma na celu edukację seksualną w Polsce.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL