Mary Komasa "City of My Dreams": Uwaga, obiecujący debiut
Mary Komasa to pochodząca z Warszawy, a mieszkająca w Berlinie wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i instrumentalistka. Singel "City of My Dreams" promuje jej debiutancki album, który ukaże się na początku 2015 roku. Producentem materiału jest Guy Sternberg, który pracował z uznanymi artystami takimi jak: Feist, Yoko Ono i Depeche Mode.
Piosenka "City of My Dreams" opisuje konflikt pomiędzy rzeczywistością a utopijnym światem wspomnień, w który przed nią uciekamy. Jedną z artystycznych obsesji Mary jest temat manipulacji pamięcią. Wokalistka długo szukała miejsca, które miałoby w sobie to połączenie melancholii i utopii. Postanowiła zwrócić się do swoich przyjaciół z nowojorskiej sceny alternatywnej. Nowy Jork - miasto niespełnionych marzeń - okazało się idealnym tłem i jednym z bohaterów teledysku do tego singla.
Utwór "City of My Dreams" jeszcze przed premierą został wykorzystany w ścieżce dźwiękowej amerykańskiego serialu, wyprodukowanego dla stacji NBC - "Rosemary 's Baby", w którym główną rolę zagrała Zoe Saldana.
Teledysk został zrealizowany wiosną 2014 roku. Zdjęcia nakręcono w zabytkowym domu pastora na Brooklynie oraz w słynnym Chorus Karaoke Club na Manhattanie. Reżyserem wideo jest artysta multimedialny Zbyszek Bzymek. Autorem zdjęć jest Radosław Ładczuk, który współtworzył takie filmy jak: "Jesteś Bogiem", "Dzień kobiet", "Sala samobójców", "The Babadook". Udział wzięli tancerze i aktorzy z grupy teatralnej "Wooster Theatre Group". Za choreografię odpowiadał Stanley Love, twórca the Stanley Love Performance Group.
"Teledysk ten odnosi się do uczucia melancholii, nieodłącznie wpisanego w nasze sny" - mówi reżyser Zbigniew Bzymek. "Musimy poznać nasze sny, by się uwolnić. Postaci w teledysku są mieszkańcami miasta swoich snów".
Mary Komasa sama komponuje i pisze teksty. Nad brzmieniem jej debiutanckiej płyty czuwał znany producent muzyczny Guy Sternberg. Pomógł Mary stworzyć jej charakterystyczne brzmienie. Użył do tego całego arsenału oryginalnych instrumentów i mikrofonów z lat 60 i 70. Szybko odnaleźli wspólny język. Połączyło ich podobne podejście do nagrywania i wykonywania muzyki. Zależało im na wykreowaniu brzmienia surowego, pełnego szczerej, niezafałszowanej emocji. Słychać w nim echa muzyki gospel, bluegrass, klasycznego rocka, New Wave, czy ambitnej muzyki filmowej.
Wokalistka dorastała w artystycznej rodzinie w Warszawie. Rozpoczęła edukację muzyczną w wieku sześciu lat. Uczyła się gry na fortepianie, organach i klawesynie, równolegle studiując śpiew operowy. Jako nastolatka postanowiła wyruszyć do Paryża. Znalazła się z dnia na dzień w samym środku życia towarzysko-artystycznego, w którym krzyżują się ze sobą różne kultury i środowiska. Paryż dał jej poczucie wolności twórczej. Obecnie żyje i tworzy w Berlinie.