Reklama

Tania Alboni przed Undercover Festival 2023: "To będzie piękna noc"

W dniach 25-26 sierpnia na terenie Legia Park w Warszawie odbędzie się kolejna edycja Undercover Festival. Przed wydarzeniem porozmawialiśmy z Tanią Alboni, która pojawi się podczas imprezy jako Cher oraz Amy Winehouse.

W dniach 25-26 sierpnia na terenie Legia Park w Warszawie odbędzie się kolejna edycja Undercover Festival. Przed wydarzeniem porozmawialiśmy z Tanią Alboni, która pojawi się podczas imprezy jako Cher oraz Amy Winehouse.
Tania Alboni jako Amy Winehouse podczas Earth Festival 2023 /Jacek Kurnikowski /AKPA

Tania Alboni od 1997 roku wciela się w Cher. "Ta unikatowa umiejętność precyzyjnego odtworzenia scenicznego show Cher dała Tani Alboni możliwość zdobycia międzynarodowej sławy i koncertowania w ponad 30 krajach na całym świecie" - czytamy na stronie festiwalu. 

W 2007 roku zaczęła występować jako tribute Amy Winehouse. "Tania swoimi niezwykłymi występami wprawia w zdumienie zarówno publiczność, jak i profesjonalnych muzyków czy recenzentów. Wkłada ogromną ilość pracy w swoją sztukę. Skupia się nie tylko na kwestiach wokalnych i brzmieniu muzyki, ale także przywiązuje ogromną wagę do wizerunku scenicznego, idealnie odtwarzając gesty, ruchy czy ubiór Amy. Spójrzcie, to prawdziwa Amy Winehouse! Bliżej już się nie da. Podnosząc tak wysoko poprzeczkę, Tania zostawiła wszystkie tribte bandy daleko w tyle" - zapewniają organizatorzy. 

Reklama

"Tribte'y to świetny sposób na zobaczenie sławnych ludzi, których nigdy nie mieliście okazji zobaczyć. Oczywiście, o ile jest to zrobione poprawnie" - opowiadała nam Tania z uśmiechem. "Jeśli tribute jest dobry, może być prawie jak oryginał. Zwłaszcza, tak jak w przypadku Amy Winehouse, gdy ktoś już nie żyje - dzięki tribute'om masz szansę zobaczyć tę osobę na żywo" - dodała.

Co jest najtrudniejsze w przygotowaniu tribute'u Amy Winehouse? "Zrobienie wszystkich tatuaży zajmuje dużo czasu, a ich zdjęcie jeszcze więcej. To chyba najdłuższa rzecz w cały show" - śmiała się wokalistka. 

Undercover Festival 2023 - kto wystąpi?

Tanię będzie można zobaczyć jako Cher oraz Amy podczas tegorocznego Undercover Festival w Warszawie. Wydarzenie odbędzie się w dniach 25-26 sierpnia na terenie Legia Park. "Będzie wiele różnych tribute'ów. Nie widziałam wszystkich, ale wiem, że będą bardzo dobrzy. To będzie naprawdę dobra noc" - zapewniła. 

Pomysłodawca festiwalu - Łukasz Droździel - w wywiadzie dla Interii zdradził, że każdy znajdzie coś dla siebie" "Dzielę ten festiwal na takie trzy segmenty odbiorców - tych od cięższej muzyki, czyli Nirvana, Foo Fighters, Pearl Jam, dla rockowców mamy m.in. U2 i AC/DC, a dla tych od klasycznego popu są np. Bruno Mars, Harry StylesColdplay". Pierwszy dzień będzie transmitowany na antenie Telewizji Polsat od godziny 20:05, a o 22:15 koncert przenesie się na antenę ESKA TV. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Undercover Festival | Cher | Amy Winehouse

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama