Reklama

Zwiastun GTA VI podbija sieć. Wiecie, kto śpiewa piosenkę promującą kultową grę?

Ponad 100 milionów wyświetleń w dobę zaliczyła 1,5 minutowa zapowiedź nowej część Grand Theft Auto (GTA). Szósta część gry promowana jest przez rockowy przebój Toma Petty'ego.

Ponad 100 milionów wyświetleń w dobę zaliczyła 1,5 minutowa zapowiedź nowej część Grand Theft Auto (GTA). Szósta część gry promowana jest przez rockowy przebój Toma Petty'ego.
Utwór Toma Petty'ego wróci na listy przebojów dzięki zwiastunowi GTA? /Michael Putland/AFP/Rockstar Games/AGUSTIN PAULLIER /Getty Images/East News

Grand Theft Auto, czyli po prostu GTA to jedna z najpopularniejszych serii gier na świecie. Po premierze GTA V, która miała miejsce w 2013 roku, fani przez ponad dekadę czekali na informacje o kontynuacji produkcji.

5 grudnia do sieci trafił pierwszy, oficjalny zwiastun nowej produkcji firmy Rockstar, w którym gracze będą śledzić losy przestępczyni o imieniu Lucia. Całość rozgrywać się będzie w fikcyjnym stanie Leonida, który inspirowany jest Florydą.

Tom Petty w GTA VI. Sprawdź tekst piosenki

Trailer gry w ciągu doby obejrzano ponad 100 milionów razy. Do promocji użyto natomiast utworu Toma Petty'go "Love Is a Long Road" (sprawdź tekst piosenki).

Reklama

Utwór pochodzi z pierwszego solowego albumu Petty'ego - "Full Moon Fever" z 1989 roku. Petty napisał go z Mike'em Capmbellem, dla którego inspiracją był jego motor. "Podobał mi się ten stan umysłu. Czuję, jakbym zmieniał biegi w motocyklu" - mówił przy okazji promocji utworu.

Warto dodać, że to nie pierwszy raz, gdy dorobek rockmana wykorzystywany jest przez twórców GTA. W części, w której gracz poruszał się po San Andreas, w fikcyjnej radiostacji K-DST wykorzystano utwór rockmana "Runnin' Down a Dream".

Tom Petty bije rekordy na Spotify po trailerze GTA VI

Według serwisu IGN nie tylko zwiastun GTA bije rekordy. Piosenka "Love Is a Long Road" zaliczyła skok odtworzeń w Spotify o 37 tys. procent w stosunku do poprzedniego tygodnia. Obecnie utwór Toma Petty'ego został odsłuchany w serwisie ponad 11 milionów razy.

Kim był Tom Petty?

Tom Petty zmarł w 2017 roku w wieku 66 lat, przyczyną było przedawkowanie leków przeciwbólowych.

Największą sławę rockmanowi przyniosły występy z zespołem The Heartbreakers oraz udział w supergrupie The Traveling Wilburys u boku George'a Harrisona, Jeffa Lynne'a, Boba Dylana i Roya Orbisona.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tom Petty
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy