Reklama

Zaskakujący duet na nowej płycie Metalliki! Kto zaśpiewał z Jamesem Hetfieldem?

Metallica i jej fani już nie mogą doczekać się nowego albumu grupy, pt. "72 Seasons". Okazuje się, że płyta mocno nas zaskoczy! W jednym z utworów zaśpiewa usłyszymy nie tylko Jamesa Hetfielda!

Metallica i jej fani już nie mogą doczekać się nowego albumu grupy, pt. "72 Seasons". Okazuje się, że płyta mocno nas zaskoczy! W jednym z utworów zaśpiewa usłyszymy nie tylko Jamesa Hetfielda!
James Hetfield jest wokalistą zespołu Metallica /Jeff Kravitz/Getty Images for MTV /Getty Images

14 kwietnia ukaże się nowy album grupy Metallica, pt. "72 Seasons".

"72 pory roku składają się na pierwszych 18 lat życia, gdy kształtują się nasze prawdziwe lub fałszywe tożsamości. Koncepcja, w której to rodzice powiedzieli nam, 'kim jesteśmy'. Możliwość zaszufladkowania. Myślę, że najbardziej interesującą kwestią jest nieustanne badanie tych podstawowych przekonań oraz ich wpływu na obecne postrzeganie świata. Wiele z naszych dorosłych przekonań to rekonstrukcja przeżyć z młodości lub reakcja na nie. Więźniowie dzieciństwa lub uwolnienie się z więzów" - tak wokalista i gitarzysta James Hetfield tłumaczył tytuł płyty.

Reklama

Na "72 Seasons" złoży się 12 utworów, które łącznie trwają ponad 77 minut. Produkcją materiału zajął się Greg Fidelman, który pracował z zespołem przy poprzednim albumie "Hardwired... to Self-Destruct" z 2016 r.

Jak się właśnie okazało, na płycie czekają nas spore zaskoczenia. Usłyszymy nie tylko wokal Jamesa Hetfielda!

Metallica: Zaskakujący duet na nowej płycie "72 Seasons". Kto zaśpiewał z Jamesem Hetfieldem?

Robert Trujillo, basista grupy, zdradził w wywiadzie opublikowanym na stronie zespołu, że zaśpiewa w jednej z piosenek na nowej płycie. 

"Po raz pierwszy w życiu mogę zaśpiewać na płycie Metalliki i supportować Jamesa. Jestem z tego bardzo dumny. To pierwszy raz, kiedy James i Greg Fidelman naprawdę zaufali mi w tej roli przy nagraniu takiej rangi" - powiedział.

Basista wyjaśnił, że gdy padła taka propozycja z ust Grega Fidelmana, poczuł się "lekko zdenerwowany". Po namyśle stwierdził, że czemu nie, skoro ten kawałek pasuje do jego osobowości i... linii basu.

Trujillo dodał, że utwór "You Must Burn!" ma swój początek w zbiorowej improwizacji członków zespołu, czyli tzw. jamowaniu. Wraz z pozostałymi piosenkami, zawartymi na 11. albumie studyjnym zespołu, zostanie wydany 14 kwietnia. 

W ramach światowej trasy legenda thrash metalu zagra 5 i 7 lipca 2024 r. na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Każdy z koncertów będzie zawierał inne tracklisty oraz inne supporty. Podczas pierwszego koncertu na scenie Metallikę wesprą Architects Mammoth WVH. Podczas drugiego występu legendy wystąpią Five Finger Death Punch i Ice Nine Kills.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Metallica | Robert Trujillo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama