Reklama

Zakopower i Ralph Kaminski razem. "Wołosi" kończą wyjątkowy tryptyk

Utwór "Wołosi" z gościnnym udziałem Ralpha Kaminskiego kończy wyjątkowy tryptyk grupy Zakopower. Sebastian Karpiel-Bułecka ze swoim zespołem zaprezentował nowe wersje duetowe trzech piosenek z płyty "Widzialne | Niewidzialne".

Utwór "Wołosi" z gościnnym udziałem Ralpha Kaminskiego kończy wyjątkowy tryptyk grupy Zakopower. Sebastian Karpiel-Bułecka ze swoim zespołem zaprezentował nowe wersje duetowe trzech piosenek z płyty "Widzialne | Niewidzialne".
Ralph Kaminski i Sebastian Karpiel-Bułecka (Zakopower) /Bartosz Mieloch /materiały prasowe

"Widzialne | Niewidzialne", czyli ósmy album w dorobku Zakopower (posłuchaj!), pojawił się w listopadzie 2022 r.

- Wychodzę z takiego założenia, że dobrze, jakby w tekstach piosenek był jakiś konkretny przekaz. W ogóle uważam, że artyści powinni być trochę drogowskazami. Nie chodzi o mądrzenie się i pouczanie kogoś, ale o dzielenie się swoimi przeżyciami, przemyśleniami, żeby innym w taki sposób pomóc - opowiadał Sebastian Karpiel-Bułecka w rozmowie z Interią.

Reklama

Niemal rok po premierze ostatniej płyty zespół postanowił stworzyć wyjątkowy tryptyk, w którym prezentuje trzy utwory z "Widzialne | Niewidzialne", ale w nieco odmienionych wersjach - z udziałem zaskakujących gości. Na otwarcie poznaliśmy "Szczęście" zaśpiewany z Belą Komoszyńską (Sorry Boys), później pojawił się "Biały obłok" (gościnnie Igor Herbut z grupy LemON), a całość zamyka "Wołosi" (feat. Ralph Kaminski).

Ten ostatni utwór opowiada o wędrówce i korzeniach.

"'Wołosi' mają przypominać o naszych korzeniach, o których w dzisiejszych czasach zdajemy często się zapominać. To one w znacznej mierze kształtują to, kim jesteśmy. Ten utwór zamyka tryptyk, do którego udało się zaprosić niezwykłych gości. Bela Komoszyńska, Igor Herbut i Ralph Kaminski dali nowe życie muzyce z albumu 'Widzialne | Niewidzialne'. Dziękuję im za to" - mówi Sebastian Karpiel-Bułecka.

Z współpracy niezwykle zadowolony jest również Ralph Kaminski:

"Uwielbiam brać udział w projektach, które niosą ze sobą wyzwanie. Dużym sprawdzianem dla mnie było zaśpiewanie po góralsku, to chyba jedna z trudniejszych piosenek, które śpiewałem. Sobek śpiewa genialnie, nie znam nikogo z taką mocą w głosie! Był wspaniałym nauczycielem i wprowadził mnie w swój świat. Jestem zaszczycony, że mogliśmy połączyć siły. Kocham tę kompozycję".

Tryptyk z nowymi wersjami pojawi się na winylowej płycie "Widzialne | Niewidzialne" - premiera 25 listopada.

Zakopower i płyta "Widzialne | Niewidzialne" (tracklista):

1. "Wielkie oczy" feat. Nosowska 
2. "Widzialnie i niewidzialne"
3. "Zmęczeni muzykanci"
4. "Chwila"
5. "Szczęście"
6. "Idę dalej"
7. "Hej idem w las"
8. "Biały obłok"
9. "Wołosi"
10. "Było minęło"
11. "Oczka zmruż"
12. "Bóg dał, Bóg wziął"
13. "Chwila" - radio edit.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Zakopower | Ralph Kaminski | teledyski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy