Reklama

Wujek Samo Zło o Magiku: Miał problem z uzależnieniem

W programie "The Tic Talk" Wujek Samo Zło postanowił opowiedzieć o szczegółach z życia swojego znajomego, tragicznie zmarłego Magika. Zabrał m.in. głos na temat problemów z używkami rapera.

Piotr Łuszcz był liderem Kalibra 44 i Paktofoniki

Magik, a właściwie Piotr Łuszcz, były członek Kalibra 44 (sprawdź!) i założyciel Paktofoniki (posłuchaj!), popełnił samobójstwo 26 grudnia 2000 roku, skacząc z dziewiątego pietra bloku w Katowicach.

Reklama

W 2019 roku minie 19 lat od tych tragicznych zdarzeń. Na temat życia i śmierci rapera wypowiedział się znajomy rapera Wujek Samo Zło, który miał okazję działać z Magikiem jeszcze przy Kalibrze 44.

WSZ (sprawdź!) pojawił się w internetowym programie Kacpra Klimczaka i opowiedział kilka historii związanych z Magikiem. Raper i celebryta przypomniał, ze Łuszcz pod koniec swojego życia borykał się z wieloma problemami.

"O zmarłym mówi się najlepiej dobrze albo w ogóle. Już sama śmierć samobójcza jest taka podważająca jego autorytet, ale mówiliśmy, że był wrażliwy, ale też nie do końca taki stabilny. Mi się wydaje, że tu był bardziej problem w uzależnieniu od amfetaminy niż od jointów. Alkohol też mocno wleciał w pewnym momencie" - wspominał raper.

"Wystarczy spojrzeć na zdjęcia z ostatnich miesięcy życia Magika. Twarz bardzo wychudzona, czarno pod oczami. Takie rzeczy się od marihuanki nie robią. Oczywiście może palił jointy. Ktoś może wysnuć, że najpierw palił jointy a potem zaczął walić speeda, a potem jeszcze i nie daj Bóg wąchać klej" - dodał.

Przypomnijmy, że Magik popełnił samobójstwo osiem dni po tym, jak ukazała się debiutancka płyta Paktofoniki (w skład wchodzili również Rahim i Fokus)  "Kinematografia". Obecnie album uważa się za jednej z najważniejszych w historii polskiego hip hopu.

Na podstawie życia Magika i działalności grupy powstał film "Jesteś Bogiem". W rolę Piotra Łuszcza wcielił się Marcin Kowalczyk.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jeśli potrzebujesz pomocy, porozmawiaj otwarcie o problemach z osobą, której ufasz, zadzwoń 116 123 lub 116 111 lub wejdź na stronę www.pokonackryzys.pl.


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Magik | Wujek Samo Zło | Paktofonika

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje