Reklama

Wstrząsające słowa Stevie Nicks: Bez aborcji, nie byłoby Fleetwood Mac

Pod koniec lat 70. Stevie Nicks usunęła ciążę, wyjaśniając, że gdyby tego nie zrobiła, to bez wątpienia grupa Fleetwood Mac przestałaby istnieć. "Prawo do aborcji było walką mojego pokolenia" - przyznaje wokalistka.

O Stevie Nicks i grupie Fleetwood Mac po latach ponownie zrobiło się głośno za sprawą przeboju "Dreams" z płyty "Rumours". Utwór powrócił na listę przebojów Billboardu za sprawą wyzwania na TikToku.

Reklama

Album "Rumors" ukazał się 4 lutego 1977 roku i zaliczany jest do najlepiej sprzedających się wydawnictw w historii muzyki (ponad 45 mln egzemplarzy), a przez wielu uznawany za najlepszy punkt w dyskografii amerykańskiej formacji.

Skład personalny Fleetwood Mac na przestrzeni lat wielokrotnie ulegał zmianie. Wydawnictwo "Rumours" powstawało z udziałem Lindseya Buckinghama (gitara, wokal), Stevie Nicks (wokal), Christine McVie (wokal, klawisze), Johna McVie (bas) i Micka Fleetwooda (perkusja). Była to druga płyta z udziałem Nicks i Buckinghama, którzy dołączyli do szeregów zespołu w styczniu 1975 roku. 

Już po rozpoczęciu prac nad "Rumours" pojawiły się problemy w relacjach między muzykami grupy, które nie pozostały bez wpływu na liryczną stronę albumu. Po ośmiu latach rozpadło się małżeństwo Christine i Johna McVie; Fleetwood odkrył, że jego żona zdradza go z najlepszym przyjacielem, a między romansującymi ze sobą Nicks i Buckinghamem dochodziło wręcz do rękoczynów.

Dramatyczne chwile w życiu Stevie Nicks - czytaj dalej na następnej stronie!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Stevie Nicks | Fleetwood Mac

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje