Reklama

Fleetwood Mac: Powrót na listy za sprawą jednego wpisu

Wystarczył jeden tweet z tańczącą cheerleaderką, aby Fleetwood Mac i ich 41-letnia piosenka trafili do zestawienia rockowej listy Billboard.

Fleetwood Mac dzięki memowi ponownie wrócili do gry

Zaczęło się od niepozornego wpisu na Twitterze. Jedna z użytkowniczek wrzuciła tańczącą do utworu "Dreams" cheerleaderkę z podpisem "Muzyka Fleetwood Mac jest nudna i nie można do niej tańczyć". Cały tweet sugerował, że głoszący taką opinię nie znają się na rzeczy.

Reklama

Post polubiono 311 tys. razy, 144 tys. razy podano dalej i 135 tys. razy skomentowano. Popularność mema szybko przełożyła się na liczby samego utworu.

Według Nielsen Music zainteresowanie piosenką w serwisach streamingowych wzrosło o 24 procent, a liczba pobrań o 36 procent. Przełożyło się to na 1,9 miliona odtworzeń.

Dzięki temu utwór "Dreams" po raz pierwszy pojawił się w zestawieniu najpopularniejszych utworów rockowych listy Billboard. Zadebiutował tam na 14. miejscu. Płyta "Rumors" awansowała natomiast na 13. miejsce najpopularniejszych albumów rockowych w Stanach.

Album "Rumors" ukazał się 4 lutego 1977 roku i zaliczany jest do najlepiej sprzedających się wydawnictw w historii muzyki, a przez wielu uznawany za najlepszy punkt w dyskografii Fleetwood Mac.


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Fleetwood Mac

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje