Reklama

Wojtek Łuszczykiewicz: Katol w obronie WOŚP

Nie milkną echa głośnych wypowiedzi polityków Prawa i Sprawiedliwości na temat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ten temat wypowiadają się także muzycy, którzy bronią dokonań akcji.

Nie milkną echa głośnych wypowiedzi polityków Prawa i Sprawiedliwości na temat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ten temat wypowiadają się także muzycy, którzy bronią dokonań akcji.
Wojtek Łuszczykiewicz ostro skrytykował posłankę Krystynę Pawłowicz /AKPA

Posłanka Krystyna Pawłowicz wielokrotnie apelowała do katolików, by nie wspierali datkami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, nazywając organizację "antykatolicką gwardią". Z kolei inny poseł PiS - Stanisław Pięta - wezwał na Twitterze służby mundurowe, by nie brały udziału w "hecy WOŚP". "Jeżeli funkcjonariusz publiczny zaangażuje się w hecę WOŚP, niech nazajutrz składa raport o zwolnienie ze służby" - zagroził.

Na swoim facebookowym profilu WOŚP w obronę wziął Wojciech Łuszczykiewicz, wokalista grupy Video, w apelu do posłanki Pawłowicz składając przy okazji ważną deklarację.

Reklama

"(...) moment w którym woła Pani do katolików, aby nie wspierali WOŚP, to chwila kiedy obłęd wkracza do gry. A to mnie już zwyczajnie wku***a. Jestem Katolem. Uwielbiam przejść się w niedzielę do Kościoła, posłuchać rozsądnego kazania i pierdzielnąć sobie parę zdrowasiek. Jednocześnie pieniądze na WOŚP daję jeszcze od czasów, kiedy podbierałem je mamie z portfela, bo nie miałem swoich. Wie Pani dlaczego? Bo jest taki dzień w roku, kiedy wszyscy - od wspomnianych przez Panią lewaków do skrajnych prawicowców - wychodzą na ulicę i zamiast okładać się po łbach (do czego nas serdecznie namawiacie), dbają o zdrowie i życie swoich dzieci. Watpię czy potrafi Pani czytać między wierszami, a już na pewno nie ze zrozumieniem, dlatego wyŁuszczę powód: bo Wielka Orkiestra to nasza własna służba zdrowia" - pisze Wojtek Łuszczykiewicz.

"Wie Pani ile osób 'tarzających się w błocie' na Przystanku Woodstock dołożyło banknot lub monetę na uratowanie ludzkiego życia? Każda. Zatem wara Pani od nich, wara bezwarunkowo. Czym według Pani powinien zajmować się Kościół, katolicy, chrześcijanie? Według mnie m.in niesieniem pomocy słabszym i potrzebującym. I tym właśnie zajmujemy się przylepiając w styczniu serduszka do naszych gitar. Jaki więc to, ciemna kobieto, 'festiwal nienawiści, demoralizacja i antychrześcijańskie pranie mózgu'? Klnę Panią: niech Pani Boga do tego nie miesza, bo nie ma Pani o nim pojęcia. A już na pewno nie ma Go Pani w sercu" - kończy wokalista Video, nazywając się "gorszym sortem katolika" (nawiązanie do słów Jarosława Kaczyńskiego o "gorszym sorcie Polaków").

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy