Reklama

Reklama

Wiemy, kiedy odbędzie się pogrzeb Leha. Rodzina podała datę

Pogrzeb Leha, rapera, który zginął w wypadku samochodowym w wieku 26 lat, odbędzie się 23 lutego w Gdyni.

Leh zginął w wieku 26 lat

Przypomnijmy, że Michał Leszner, znany lepiej jako Leh, zginął w wypadku samochodowym, do którego doszło 16 lutego na ulicy Chwarznieńskiej w Gdyni.

Posłuchaj utworu "Nieskończoność Flow" Leha w serwisie Teksciory.pl!

Toyota, którą podróżował raper, uderzyła w słup sygnalizacji świetlnej znajdujący się pomiędzy pasami ruchu. W wyniku wypadku zginęło również dwóch kolegów Leha.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że przyczyną tragicznego zdarzenia na drodze była nadmierna prędkość i niedostosowanie się do panujących warunków na drodze.

Reklama

Początkowo spekulowano, że Leh miał być kierowcą pojazdu, jednak bliscy rapera zdementowali plotki.

"Niestety, musimy potwierdzić straszne wieści, które dotarły do nas rano z Gdyni. W wypadku samochodowym zginął Leh. Nie zapomnimy cię ancymonie!" - można przeczytać na Facebooku wytwórni Alkopoligamia.

Pogrzeb Leha

Rodzina zmarłego za pośrednictwem jego Facebooka poinformowała o dacie ceremonii pogrzebowej. Leh zostanie pochowany na Cmentarzu Witomińskim w Gdyni w sobotę 23 lutego. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 13.

Kim był Leh?

Leh zadebiutował 19 sierpnia 2015 roku albumem "Podwórka pytają, kiedy płyta".

Na swoim koncie raper miał również mixtape'y "Flow Mixtape" (2017 rok) i "Dziki & Nietoperze" (2018 rok). Jego dyskografię uzupełniał minialbum "Lep EP" z 2017 roku. Od pewnego czasu pracował również nad drugim albumem studyjnym.

Zanim Leh oficjalnie zadebiutował, działał na gdyńskiej scenie hiphopowej, a swoim oryginalnym stylem zainteresował nie tylko słuchaczy oraz warszawską wytwórnię, ale również Mateusza Nataliego z serwisu Popkiller. W efekcie raper w 2015 roku znalazł się w czwartej edycji Młodych Wilków, akcji promującej młodych hiphopowych twórców.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Leh

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje